Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez hogy van, és mért lassú?...

Ez hogy van, és mért lassú? Ez egy magos nem?

Figyelt kérdés
Az irodánkban van egy gép, megnéztem az élmény indexet rajta és 1.0 kapott :D Régi fektetett gépház, ilyen kulcsal is lehet zárni stb.. A processzor egy intel pentium 4, ami ha jól tudom egy magos, akkor mért írja hogy 3.1 2,9 vagy valami ilyesmit ír :D szóval úgy írja mint ha két magos lenne:D és az egyik mért kevesebb mint a másik?
2015. jan. 16. 07:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Valószínű igen
2015. jan. 16. 08:32
 12/24 anonim ***** válasza:
ha ht-s lenne az írná a rendszerben .. mondom hogy 3.1 ghz-es a proci de csak 2.9 ghz-en kezeli az alaplap ezért van közte egy @ kukiiiii jel !
2015. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Fenykepezd le vagy ird le a teljes nevet a procinak! Az a legjobb
2015. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A válaszok elején van egy link, ott megnézheted miről is van szó, de már adtak választ többfélét. Egymagos cpu, egy pentium 4 ennél több infó nem szükséges.
2015. jan. 16. 08:49
 15/24 anonim ***** válasza:

"vissza vett óra jel miatt .1 magos a proci."


-hogy mi? :)

ha én a 4 magos i5-ösömnek leveszem az órajelét akkor kevesebb magja lesz? :)

Mi van??? :D

2015. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ajajj.. utolsó te miről beszélsz? Az intel pentium 4 az sosem volt 2 magos, az egy magos, ezt itt tudja mindenki! Itt arról volt szó mért 2nek jelzi.. a szálaknak is köze van hozzá sztem egy magos 1 szálas vagy egymagos 2 szálas tököm, tudja hogy van ez
2015. jan. 16. 08:55
 17/24 A kérdező kommentje:
Egy intel pentium 4, san andreas, most wanted, meg max payne 2 gémekre van kitalálva..
2015. jan. 16. 08:57
 18/24 anonim ***** válasza:

"ha ht-s lenne az írná a rendszerben "


És te ott ülsz a kérdező mellett, és látod, hogy mit ír ki a gépe, vagy hogy megy ez?...


Kedves kérdező, te meg rakj fel egy CPU-Z-t, és az mindent kiír a prociról. Rögtön kiderül minden, még egy képet is kitehetsz róla a jómadaraknak.

2015. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Azt hogy egy proci hány magos ne a Windows élményindexel nézd meg....

Nézd meg Eszközkezelőben vagy töltsd le az AIDA 64 nevű programot és akkor még a proci pontos nevére is szert tehetsz nem csak a magszámára.

"mért írja hogy 3.1 2,9 vagy valami ilyesmit ír :D szóval úgy írja mint ha két magos lenne" - Az ilyen kiírás két féle órajelet ír ki, és nem két féle magszámot. Egy proci több féle órajelen is tud üzemelni, de ha többmagosról beszélünk minden mag egyforma frekvencián üzemel.

Az én i5-ösöm alapból 3.2 GHz-es négymagos.

Alaplapon Turbó mód bekapcsolással felhúzhatom 3,4GHz-re

Windows ilyenkor ezt írja ki:

-Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz 3.40 GHz


Ez nem azt jelenti, hogy két magos a proci :) Itt két féle frekvenciát /órajelet látsz. Az egyik a gyári alap a másik egy húzott.

Tehát a négymagos i5 -ösöm mind a négy magja! vagy 3,2 GHz-en fut, vagy mind a 4 magja! 3,4GHz-en fut :)Ne keverd a frekvenciákat és a magszámokat.


Itt az összes Intel processzor leírása, válaszd ki melyik a tied:

[link]

2015. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
de ha nekem van igazam jössz egy sörrel :D
2015. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!