Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen internet kabelt ajanlot...

NowaSter kérdése:

Milyen internet kabelt ajanlotok, hogy gyorsan. Vigye at a netet?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 08:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Krekonex


Egy dolgot nem veszel számításba optikai kábelnél.


TÁVOLSÁG!


Egy alap réz alapú UTP kábel, az 100m-enként ismétlőket kell betenni. Most ez a 100m egy átlag. De fizika miatt, az ilyen kábelek ellenállást képeznek, így egy adott távolságból a jel már annyira zajos, hogy nem vehető ki.


Míg egy optikai kábel esetén fény nyaláb pattog és halad. Ezzel akár több 100km is áthidalható jelismétlő nélkül.


Krekonex. Bizonyos paraméterekkel nem vagy tisztában, így "ha ezekre nem a válasz" féle kérdés lista, ezek miatt nem teljes.


Továbbá mindig célszerű jövőben gondolkodni, ha hálózatot építesz, főleg családi házba, vagy cég telephelyre, mert nem tudhatod mikor, mire lesz szükség.


Értékelés:

Krekonex. Nagyon rossz vita partner vagy. Nem jársz utána dolgoknak, hogy meggyőz. Inkább a jelnlegi információkkal és informatikai konyha nyelben probálsz rávezetni, hogy én adjak igazat neked.

2015. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Te meg, fölöslegesen túlliheged a dolgot és emiatt belefutsz a hibákba:

1. 100 méter. Honnan veszed azt, hogy a kérdezőnek ilyen, vagy még, ennél nagyobb távolságra kell az adatkábel? Sehonnan. Most ide írjam azt, hogy 5 méterre minek az optikai kábel?

2. Nem tudhatod, mire lesz szükség. Senki sem lát a jövőbe, úgyhogy ebbe fölösleges belemenni, mert ez is, meddő vita.

Van ahol, fejlődés van, máshol meg (hosszú ideig) stagnálás van, vagy éppen visszafejlődés - technikailag. Mind a háromra van élő példa.

3. Nem a szakértelmedet vitatom, az is lehet, hogy ebben dolgozol, de akkor is fölöslegesen hozol fel, ide nem illő dolgokat.

4. Nem nekem kell igazat adnod - ezt sosem kértem, én csupán, arra akartalak rávezetni, hogy miről is szól a kérdés. Látom, ez, nem ért célba.

A túl sok információval, meg összezavarod a kérdezőt.

2015. jan. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!