Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagynak ki az alkalmazás...

Miért fagynak ki az alkalmazások HDD csere után? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

ASUS M2V alaplap, egy régi samsung HD160JJ vinyóm volt eddig, 2006 óta kifogástalan állapotba van (hdd sentinel szerint 95% és csak 2 szektorhiba) most vettem bele egy WD1003FZEX vinyót (1 terás wd black) újonnan (nem hinném, hogy magával a vinyóval lenne gond)

A probléma a kövezkező: friss telepítés (csak driverek, egy játék (konkrétan a lol) és egy chrome van a gépen) és a játék pár perc után megfagy. Egér van, mozog, és mivel borderless windowedben használom a játékot át is tudok alttabolni a chromeba de egy percen belül az is kifagy, aztán meg az egész windows úgy ahogy van, csak a reset segít. Míg ha visszateszem a régi vinyóm minden megy rendesen. (ugyanabban a sata slotban használtam mindkettőt)


A neten egy jópár ilyen témát átnéztem és egyik ott javasolt megoldás sem működött (win update kilövése, chkdsk futtatás stb)


Amire én gyanakszok az a bottleneck amit a SataI slot okoz a SataIIIas vinyónak, ennyire zavarná?



2014. dec. 21. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
HDD Sentinel mit mond a blackre?
2014. dec. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
100% semmi baja
2014. dec. 21. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a tápkábel kontakthibájára gyanakodnék ilyen esetben.
2014. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor el sem indulna..
2014. dec. 25. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod, mi az a kontakthiba? Ezek szerint nem...
2014. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kontakt - kapcsolat, tehát kontakthibáról akkor beszélünk ha megszakad ez a kapcsolat, ergo nem érintkezik a csatlakozón két rézlapka. A sata-táp csatiban 15 ilyen lapka van, nyilván mindegyik fontos és ha el is indulna úgy hogy 1-2 nem érintkezik, valami olyan hibát eredményezne ami folyamatos jellegű, és nem időnként előforduló mint az enyém.

Szóval elhiszem, hogy te tudod mi az a kontakthiba, ügyes vagy megtapsollak, de az egészen biztos, hogy nem erről van szó.

2014. dec. 29. 01:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!