Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a laptopomnak?

Szekihu kérdése:

Mi lehet a baja a laptopomnak?

Figyelt kérdés

gy olyan problémám van, hogy dec 18.-án vettem egy Lenovo G710 laptopot (i7,4mag, 8GB ram, stb) és másfél napos működés (W8.1 telepítés, frissítések telepítése) után egyik pillanatról a másikra nagyon lassú lett. A belassulás utáni első újraindítás után a login képernyőnél tovább nem is jutottam, a jelszó begépelése után nem ment tovább. Most újratelepítettem mindent nulláról, de már a telepítés alatt azt tapasztaltam, hogy sokkal lassabban megy végbe, mint a vásárlás utáni első telepítésnél.

A lassulást bizonyos részfolyamatoknál (pl töredezettségmentesítés írási/olvasási lépései, vagy windows frissítésnél 5-10 percekig nem történik egyáltalán lemezművelet, illetve ha igen, akkor is csak nagyon ritkán és nagyon kevés, vagy pl DVDről való olvasás megkezdése előtt is percekig gondolkodik, mielőtt egyáltalán elkezdené felpörgetni a korongot) érezhető, de általánosságban nem feltűnő, de érzem, hogy a korábbiakkal összehasonlítva lassú, amikor pedig a fenti műveleteket végezném.



2014. dec. 21. 00:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát lehet valami hardver hiba. Ha most vetted akkor még bőven garanciális, vissza kell vinni, és elmondani mi a baj, majd diagnosztizálják.


Esetleg még meg lehet nézni a futó alkalmazásokat, egy-egy nagyon le tudja a fogni a procit, kb. a használhatatlan szintig.

2014. dec. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amúgy minek raktál fel Win 8-at? Mi az a feature amit használsz benne?
2014. dec. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Hát ha friss installnál is lassú akkor lehet vinyó vagy memória hiba. Vissza kell vinni a többi már nem érdekes.
2014. dec. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Eredeti windows?
2014. dec. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, eredeti W8.1. Azért tettem fel (és vettem meg), mert nem volt hozzá OS. W7et meg csak nem veszek, ha már van 8. (tudom hogy a W7 stabilabb, eddig nekem is az volt a korábbi laptopomon)


Én is hardverhibára gyanakszom. Aztán kicsit drága volt a cucc ahhoz hogy belenyugodjak, hogy "ez ilyen, majd megszokom".


Éjjel úgy felhúztam magam rajta, hogy írtam a Lenovo szerviznek.

2014. dec. 21. 09:15
 6/16 A kérdező kommentje:

Ma reggel már az az üzenet (kék háttérrel) fogadott, hogy:


There was a problem with a device connected to your PC


Az unexpected I/O error has occurred.


File: /boot/BCD

Error code: 0x00000e9

2014. dec. 21. 09:25
 7/16 anonim válasza:

Szerintem ez valami külső hardverhibára utal.

Mik vannak bedugva a gépbe?

2014. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Nézd meg:

[link]

2014. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ennek a hibának nincs köze az eredeti problémához, inkább ahhoz hogy tegnap éjjel kilőttem a gépet, mert megintcsak bosszantóan úgy tűnt éjjel egykor, hogy belefagyott egy frissítésbe.


Nincs rádugva csak az egér btw.

2014. dec. 21. 10:03
 10/16 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, hogy ha elindítom, akkor ezt az I/O problémát írja ki, ha meg W8.1 korongról bootolok, nem indítja el a telepítőt.
2014. dec. 21. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!