Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a laptopomnak?

Mi a baja a laptopomnak?

Figyelt kérdés

Elsőnek a konfiguráció: (4 éves a laptop)

-ASUS K52DE

AMD Athlon P320 II 2,10ghz

HD 5470

3gb(2+1gb) 1333MHZ ddr3 RAM

SATA 2 320GB merevlemez.


Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy a laptopommal egyszerűen nem tudom mi a probléma, minden játék szaggat, laggol rajta ami fél éve(7 hónapja) tökéletesen működött.

Ügye 4 éves a laptop, mikor 2010-be megvettük raktunk rá windows 7-et, azóta nem is volt újrarakva egészen ez év januárjáig. A gép újrarakás után kezdődött minden probléma. Azelőtt minden tökéletes volt. Mikor januárban újraraktuk behalt az eleve kapott driveres cd és az asus oldaláról szedtem le az audio,net,vidikari drivereket(mást nem csak ezt a hármat).

Megelégeltem és kb egy hete újraraktam, semmi sem változott, még a 9 éves játékok is laggolnak rajta, GTA SA laggol, pedig annó fullon ment..

A gép portalanítva van zóval nem tudom mi baja de én a videokártyára voksolok.

Netezni rendesen tudok ott nincs probléma csak játékok laggolnak. Youtube-n láttam hogy egy srác GTA SA-va játszik high-on, szétmodolva és veszi frapsal ugyan ilyen vidikarival és semmi lag, nekem meg lowon szaggat....

Annó a vidikari pontja itt ilyen 4.7 volt, most meg:

[link]


MI lehet a baj? A driver cd hiánya? Régi a laptop és szimplán sz@r? Valami haldoklik benne?


Vigyem be szervizbe vagy mit csináljak vele? Tudom hogy ez nem az a gép amin a bf4-nek kéne fullon mennie, de hogy semmi játék nem megy rajta csak a Mario Bros -.-"


Kérlek segítsetek! Már a hajamat tépem!:(


2014. aug. 13. 02:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még egy kép hátha érti valaki mi van rajta:

[link]


Amúgy vidikari drivert egyszerűen nemtudok frissíteni, neten nincs és az "Auto Detect and Install" se tesz fel drivert csak controll panelt(TÉNYLEG!).

2014. aug. 13. 02:54
 2/15 A kérdező kommentje:

Óriási vérízadás után találtam egy drivert. Itt egy kép. Most 5 a vidikari élményibdexe, lehet hogy megjavult? Mindjárt letesztelem.

MOst 5000 Seriest ír nem HD 5470-et. O.o

[link]

2014. aug. 13. 04:11
 3/15 A kérdező kommentje:
Semmi változás. Ugyanúgy rossz,
2014. aug. 13. 04:28
 4/15 hypno ***** válasza:

Innen töltötted le a meghajtókat?


[link]


Innen szükséged van a Chipset driverre, plusz a komponensek meghajtóira.

A legfontosabb, hogy egy tiszta telepítés után MINDÍG a chipset drivert kell felrakni elsőként.

2014. aug. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen onnan szedtem le a dolgokat, a "Chipset" kategórián belül a "AMD Graphics & Chipset Update Driver" és a "AMD High Definition Audio Device"

A "AMD NB Filter Driver"-t nem szedtem le, nem hiszem hogy kell.

Szóval Graphics, Audio, NET drivereket szedtem le csak.

2014. aug. 13. 08:37
 6/15 hypno ***** válasza:

Misztikus!

Esetleg próbáld meg a segédprogramok közül leszedni és telepíteni az "ASUS Live Update Utility for Win7"-et, hátha az talál valamit.


Vagy az AMD oldaláról leszedni egy catalyst drivert. (Bár azt hiszem az utolsó amit felraktál az az.)


Egyébként rendes, tiszta újratelepítést csináltál? (Bootolás telepítőről, partíció törlése, formázása,stb)

2014. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen rendeset.
2014. aug. 14. 02:17
 8/15 hypno ***** válasza:
#7 Mentsd le amire szükséged van és kezd elölről az egész telepítési procedúrát. Valami félrecsúszott.
2014. aug. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy 2x egymás után valami félrecsúszott.
2014. aug. 15. 09:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Particionáltad amikor telepítetted ?vagy csak rátelepítettél a régi rendszerre ?


fizikai tisztitás is megvolt ?

2014. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!