Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 giga memória helyett miért...

Kozák Róbert kérdése:

4 giga memória helyett miért csak 2,44-et lát a gépem?

Figyelt kérdés

Most vettem egy új gépet, 4 giga memória van benne, 32 bites win 7-et tettem fel, és a Számítógép->tulajdonságok résznél ezt írja: 4 gb ram(2,44 használható)


Ez miért van és, hogyan orvosolható a probléma


2014. dec. 14. 18:37
1 2
 11/15 Gábor_79 ***** válasza:
Mentéssel léptél ki a BIOS-ból? Azaz elmentetted a változtatásokat? Mi volt az eredeti beállított érték? 512 MB-nál magasabb?
2014. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Automatikusra volt állítva. Nem mentettem, ez volt a baj, most beállítottam 64 MB-ra és így felment a használható memória 3,38 GB-ra, mondjuk még így is 600 megát ír az erőforrás figyelő, de nem panaszkodom, a 2,44-hez képest már ez is jó
2014. dec. 15. 18:02
 13/15 Gábor_79 ***** válasza:
Valamennyi memóriát azért hagyhatsz neki, attól függően, hogy használsz e nagyobb grafikai igényű alkalmazást. Mert az integrált videókártya csak annyi memóriával tud dolgozni/gazdálkodni, amennyit most hozzárendeltél. Nehogy hiányát érezd.
2014. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
semmit nem használok igazából, csak netezek és youtubozok kb, ehhez elég ennyi ugye?
2014. dec. 15. 18:10
 15/15 Gábor_79 ***** válasza:
Meg nem tudom mondani. Olyanom nem volt, mint amit használsz, sem AMD procim. Majd tapasztalod. Eddig próbáltad-e, mert akkor össze tudod vetni a különbséget.
2014. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!