Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen a gépen mennyire menne a...

Ezen a gépen mennyire menne a Windows 7?

Figyelt kérdés

Háát, eléggé meguntam, már a gépen az xp-t, ezért majd be szeretnék rá újitani egy 7-est (bármelyik 7 lehet, csak starter nem). Szóval ezen a gépen hogyan menne? Borzasztó lenne, kicsit rosszabb mint az xp, vagy jobb?

Proci: Intel Pentinum 4, 1,5ghz

RAM: 512mb 133mhz

Vidi kártya: AMD 9600 xt

Na szerintetek ezen mennyire döcögne el a 7?

Egyébként ne cikizzétek, hogy jah persze dos elmenne rajta, igen 13 éves gép, de ha mázli lesz beszerzünk egy új gépet és én megkapom ezt, ezért kérdezem, hogy mennyire futna rajta a 7-es.

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. dec. 13. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát ha lekapcsolsz minden csillivilli effektet, eldöcög.
2014. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Win7-et 2GB RAM alatt nincs értelme telepíteni. A hivatalos leírás is 1GB-ot ír, de kell a 2, hidd el.
2014. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezen szinte használhatatlan lenne. Ha még legalább 1 giga RAM-ot szerzel bele, akkor oké, de addig semmi értelme. Annyira nem érdemes, mert a DDR1 RAM manapság nagyon drága, és vehetsz egy használt kétmagos irodai gépet az árából.
2014. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ismerősöm gépén 1gb ram van, laptop és simán elmegy, fórumokon azt írják, hogy elmegy 512 mb-al is.

Egyébként ha tudom akkor bővítem, csak régi gép és nehéz hozzá ramot találni.

2014. dec. 13. 19:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem kínoznám vele az biztos.

Egyébként igaza van a 2. válaszolónak, én is azt mondom mindig, hogy baromság az 1 GB. Talán tisztán annyit használ, viszont a driverek, meg pár alap progi és már bőven 1 GB fölött eszi a RAM-ot. Ez meg még gondolom DDR1-es ráadásul, szóval felejtős.

2014. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja ebbe nem ddr1 van, hanem még sdram. :)
2014. dec. 13. 19:21
 7/14 anonim ***** válasza:

Na meg ugye nem mindegy, hogy melyik verzóját használod.

Professional és attól feljebb már tudja zabálni a RAM-ot, viszont a Starter és a Home Premium nem eszi annyira, de akkor se.

2014. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az SD RAM meg egy vicc már, felejtsd el :)
2014. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Meg gondolom akkor nem 775, hanem 478-as tokozású CPU-ról van szó, ami megint felejtős, már csak az utasításkészlet miatt is, meg hogy 1 magos.
2014. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19:21: Ez a része már pszichológia. Természetesen felmegy rá, nagyon lassan működik is. Amit figyelembe kell venni, hogy akik ilyen összeállítást használnak, azok egyrészt ehhez vannak szokva, azaz nem igazán érzékelik, hogy nem normális, ha egy program fél perc alatt indul csak el, másrészt mivel ők ezt használják, ezért egyfajta önigazoló mechanizmusként mindenhol azt terjesztik, hogy ez egy tökéletesen működő szuper dolog. Hiszen maguknak és másoknak is meg kell magyarázniuk, hogy ők miért így csinálják. Ez egy javarészt tudat alatt zajló folyamat. Az ember mindig dicséri a magáét, a saját döntését tekinti helyesnek stb. Ha irracionális, akkor megváltoztatja a valóságot, teleírja a netet ilyen véleményekkel stb. Ettől még a lényeg nem változik, hogy egy ilyen gépen az XP messzemenően jobban fut.
2014. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!