Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vásárlás előtt...

Számítógép vásárlás előtt állok, érdemes most venni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 250 k lenne csak hogy olvastam hogy jönnek a ddr4-es ramok és hogy inkább várjam azt meg és ne dobjak ki 250 ezret a semmire..

Ez télleg igy van??

Remélem értitek a gondom , bajom , mert nem kis pénz .


2014. nov. 30. 14:52
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem ddr4 hanem játék miat pénzkidobás helyete:

Konzol xbox, ps

2014. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire egy DDR4-es konfig olyan árban lesz, ami megfizethető, addig elteleik kb 2 év. Arról nem is beszélve, hogy a kezdő DDR4-esek mégcsak alig gyorsabbak a DDR3-asoknál (így volt ez a DDR2-DDR3 váltásnál is).


Videókártya szempontjából kb 2 széria is le fog már menni 2 év alatt, szóval igazából ha nem akarsz évente fejleszteni, ígyis-úgyis "elavult lesz a géped". (De ha mondjuk egy gtx 970-et raksz a gépedbe, az 2 év múlva is MINIMUM high-ultrán fogja vinni a játékokat)


Egyedül talán az i5-ös processzorok fognak majd gyengülni, mert sok játék jön majd ki, ami 4-nél több magot fog használni, és rá is fog támaszkodni (pl Star citizen). De ma még az is megfelelő durván, 2 év múlva meg ráérsz I7-est venni.


Őszintén szólva, aki 2 év múlva rak össze új gépet nyílván DDR4-es gépet fog összerakni, de olyan nagy változás nincs, hogy egy csúcsgépet kidobj csakmert DDR3-as ram van benne. Az nem sokat dob, játékban főleg nem.


Nyugodtan vegyél most gépet.

2014. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jól van , de xbox -on lehet netezni??

Nem csak játékra kell..

2014. nov. 30. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Konzolon is lehet netezni, de kontrollerrel nem olyan jóbuli az, ráadásúl nagy pénzkidobás, konzolon nem lehet semmit se moddolni, 3-4 alkalmazás nem is futhat egyidejűleg, jahogy konzolon nem nézhetek youtubeot miközbe tölt egy játék?


Arról már nem is beszélve, hogy te sem lehetsz több mint 10 éves kedves első, mert gondolom nem te fizeted ki a 16-20 ezres játékokat ps4-re, meg xbox one-ra ugye?


Veszek 3 játékot és máris tudok venni egy olyan videókártyát a gépembe, ami most mindent elfuttat high-on 1080p-be, konzolon meg csak 3 játékot kapok, amit ha kijátszok úgy ahogy a fejlesztők akarták, akkor vagy újrajátszom ugyan azt, vagy lökhetem a kukába:P


Ma már csak a nagy fanboyok vesznek konzolt, ugyanis sokkal drágább mint a PC, és sokkal kevesebbet is tud.

2014. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Gtx970 1év mulva már csak mediumra lesz elég

Mért PC re ingyen vanak játékok? Billt is köthetsz konzolra

2014. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem mondtam hogy konzolt kel venied iletve ha csak játék a cél akor érdemes azt

=játékra "pénzkidobás" de nincs tiltva...

2014. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, igenis sok free to play játék van ami ingyenes a PC-n (szinte az összes moba, pl League of Legends, Dota 2), amik TÉNYLEG ingyenesek és nem kell playstation plus meg Xbox live azért, hogy multizhass (ez is mimár?).


Másrészt Pc-n van olyan, hogy STEAM. Most is nagy akciók vannak, -60%, -70%-os árcsökkentések, 20 eurós játékok 9 euróért stb. Ez most csak az őszi leárazás, hamarosan követi a karácsonyi leárazás. Persze év közben is vannak leárazások, minden héten 2-3 játékot -70%-os leárazást kap.


Szóval igen, a pc-s játékok ezerszer olcsóbbak.

Oké, lehet, hogy rákötsz egy billentyűzetet, én elfogadom, hogy a netezés úgy már PC-s, de 1 év alatt ha rendesen ki akarod használni a konzolt, akkor annyi játékot veszel, amennyiből már egy komplett pc kijön ami sokkal jobban(és szebben) futtatja a játékokat mint a konzol.


Ezt nem a seggemből húztam ki, csak ki kell matekozni, vagy rákeresni az interneten, mindenki, még a külföldiek (akiknél azért olcsóbbak a konzolok is meg minden) is aztmondják, hogy a konzol régen olcsóbb volt, de ma már a PC sokkal olcsóbban kijön hosszútávra.


Nem vagyok PC fanboy, de nekem ezek fontos tényezők. Én nem tántorítom el a konzoloktól a kérdezőt, csak elétálalom a tényeket, majd ő eldönti magának mi a fontos.

2014. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen a Steam-et ismerem nagyon jó kis dolog :)

Amúgy nem értem a konzolokon miért kell fizetni a multiér, úgy kéne ahogy pcn is ha megveszed tolhatod multiba ..

De egyébként nem konzol vs pc kérdést akart ez lenni :D

2014. nov. 30. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!