Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire érdemes SSD-t vásárolni?

Mennyire érdemes SSD-t vásárolni?

Figyelt kérdés

Utána néztem alaposan, és elbizonytalanodtam. Vannak ugye NAND flash típusok, a legelterjedtebb a SLC és MLC (Single és Multi level Cell). Azt olvastam, hogy az MLC típusú SSD-k hamarabb mennek tönkre, mert egy bitet ugye többször ír a kütyü, de az SLC-sek között vagy megbízhatatlan márkák vannak, vagy nem tudod megfizetni.


A kérdésem, hogy mennyire érdemes MLC-set venni (OCZ, Kingston, Samsung stb.), mennyire megy tönkre hamar? Kibírhat egy merevlemez élettartamot?



2014. okt. 25. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

10 év garival többet kibír, mint egy merevlemez.

2014. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván nem bír ki egy merevlemez élettartamot, ha kibírna akkor nem lenne dilemma hogy melyiket kell használni.
2014. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes ez az élettartam téma, mert párszor már kiszámolták, hogy így is 10+ évek kell bírnia. Arról nem is beszélve, hogy a merevlemezt is pont ugyanolyan lutrira lehet vásárolni, van nekem 10+ éves ami még mindig megy, meg van ami 1 év után azonnal tönkre is ment ahogy a gari lejárt rá.


Inkább csak a tárhely-ár miatt szokott kérdés lenni, mert 120-as SSD árán 1-2TB merevlemezt kapsz.

2014. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 7 éves Fujitsu laptop merevlemezem (most asztali gépben használom), ami 7 éve megy, HDD Sentinel szerint 100% a kondíció. Pedig a márkáról nem mondanak sok jót. De van egy 10 éves Seagate 40gb-s IDE vinyóm, aminek HDD Sentinel szerint 9%-os a kondíciója, van rajta vagy 3000 hibás szektor, de még mindig bírja. Szóval érdekesek a merevlemezek.
2014. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ha valaki tud még valami hasznosat írni, megköszönöm! x)

2014. okt. 25. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!