Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az összeállítás elég egy...

Ez az összeállítás elég egy böngészős, filmezős néha játékos gépre?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 29. 17:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Valamint még leszögezném, hogy a G2020 1155ös alapra épül, ami megint csak kihalt ág akár a 775, AM1, AM2, AM3, AM3+, FM1..... szóval arra meg azért sem éri meg építeni.
2014. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
20%

Nem hiszem, hogy a kérdező tervezne egy komolyabb processzorváltást, de ha mégis, akkor mire elérkezik az idő lehet az újabb tokozások is idejét múltak lesznek.


Gép kell neki, nem egy örökké fejleszthető valami.


A 1155-ös tokozás teljesen elterjedt.

2014. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

# 20

Kár vele vitázni, valami önkéntes keresztes háborút vív az AMD ellen, mindenre rávágja hogy szar ami AMD, még ha fogalma sincs mi is az.

2014. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
20%

SSD ilyen gépbe nem való? Viccelsz velem? 60.000-es gépekbe raktam SSD-t, ég és föld lett a különbség. Mi az, hogy nem való bele SSD? Nem csak a betöltés, hanem minden más gyorsabb lesz, le lehet kapcsolni a fizikai memóriát, és minden szoftver gyorsabb lesz.


A processzor egyensúlyozására ott van az általam ajánlott nem alaplapi VGA.


De ha olvastál volna figyelmesen leírta, hogy igazából a játék neki nem is lényeg, és azért csak le akarsz nyomni a torkán egy gagyi AMD-t, hozzátéve, hogy az én konfigom ha nem viszi a GTA IV-et akkor visszaadom a diplomámat.

2014. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
20%

Továbbá 20 éve építek gépeket, egyszer sem fordult elő, hogy procit cseréltem volna alaplapcsere nélkül. Ezt egyszerűen tudni illik ha itt akarsz tanácsokat adni.


Ha használja 4-5 évig és utána akar erősebb procit, akkor meg majd kapkodja a fejét mert ugyanúgy a ma favorizált tokozások már nem lesznek jók és kukázhatja az alaplapját is.

2014. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Nem az öröké fejleszthetőségről van szó, de akkor is, amennyiből összeraksz egy 1155ös gépet, abból kijön egy 1150 alapra épülő Haswell is, ami sokkalta erősebb, de közel sem annyira mint az ugyan olyan árban lévő A8-as APU.

Én itt lezárom a magam részéről a témát, és ismételten nem beszólásból, de menj el prohardver.hu-ra pár tesztet olvasni.

Én is így kezdtem, hogy only Intel akármekkora pénzről is van szó, utánna kaptam a lehurrogásokat érte.

Aztán jobban beleástam magam és rájöttem, hogy nem mindig csak az Intel.

2014. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Egy 1150-es Haswell, Core Ix 30.000-től kezdődik. Mondjuk Core I3 4130 3.4GHz LGA1150

Az általad ajánlott AMD sem sokkal olcsóbb, 24.000, viszont ha a két gépet összerakjuk van rá egy fogadásom az enyém kb. 2x gyorsabb lesz, van ami egyszerűen nem a processzoron múlik.

2014. nov. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

És még két dolog, az egyik a Core I3-as leveri az általad ajánlott AMD-t, plusz a megbízhatósága is igencsak jobb.


Ráraknál egy ilyen processzort egy Asrock alapra? Na annak nem lenne sok értelme.

2014. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Miben lesz kétszer gyorsabb? Netezni meg filmezni kell, kétszer gyorsabban lehet majd betölteni a böngészőben az oldalakat? Vagy egy 2 órás filmnek már 1 óra alatt vége lesz rajta?

Játékra meg az AMD-s IGP-k messze verik az Intelt, nem csak teljesítményben, de supportban is. Az alsó kategóriás GeForce/Radeonok sem jobbak mint egy jó AMD IGP.

2014. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

DE MIVEL NINCS BENNE VGA ÍGY VAJON MIN MÚLIK SZERINTED?!

Meg ki beszélt itt i3-as prociról?

A Pentium G34xx szerinted nem Haswell?

Valamint egy SSD ami 12K forint az "csak" 60 GB.

szerinted az mire elég?

a Windows amit rárak az kb 20-25 GB, így maradt 45 GB.

Ha arra még ráteszi a GTA4-et az megint 16 GB.

Így aztán maradt 24GB. tudom 24 GB-on még elfér pár dolog, de mondju képek, vagy ha valami fontos dolog kell majd neki?

Valamint SSDvel csak akkor lesz gyórsabb a PC, ha arra van rárakva az adott cucc, kivéve ha SynapseCache SSD, de az más téma megint csak.

2014. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!