Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ugyanolyan árban nézzük a...

Ha ugyanolyan árban nézzük a Dell és Lenovo notebook-okat, melyik jobb minőségű?

Figyelt kérdés

Egy megbízható notebookot akarok venni kb. 150 ezerért, a Dell laptopokat nagyon jól ismerem, a Lenovot egyáltalán nem.


A megbízhatóság és hosszú élet fontosabb tulajdonság számomra mint az hogy mit tud. Más szóval egy "Toyota Corollát" keresek a Notebook-ok világában.


Nem kell, hogy gyorsan menjen, semmi különleges pityputy és sallang nem kell, de amit tud, azt megbízhatóan és legalább 6-8 esetleg 10 éven át.


2014. nov. 28. 20:30
 1/7 Wolfa ***** válasza:

A dell és a lenovo nem sok mindenben különbözik...

Ha olcsót vennél,dellböl nem érdemes mert a belépöszint szerintem 150ezer ft.

Lenovo-nál csak szarabb anyagból csinálják,de ha ebböl veszel egy 200ezres laptopot,nem fogod megbánni :).

Amikre ügyelj vásárláskor:

-a ház!

prémium müanyag vagy magnézium ötvözetes legyen!(azok a legjobbak,még rájuk is lehet állni!!)

-mozgás érzékelös(érzi a gyorsulást ha esik és akkor kikapcsolja a hdd-t adatvesztés ellen :). )

-jó rézhütéses!!muszály,mert ettöl nem sül meg a laptop és akár az ágyban is teljesen jól hüt és biztosítja a min.5éves kitartást!


EZEK VOLTAK A FÖBBEK,HA ezek nincsenek meg egy laptopban nem fog kitartani biztosan 10éven àt!


Még ami szükséges lehet:

-min.4,de jobb a 6cellás akkumlátor

-min.évente újratelepíteni az op.rendszer,az eggyik legfontosabb,ha szoftverröl beszélünk.

-kevés program,esetleg hasznos lehet mivel,ha sok a program általában azok döglesztik meg a hdd-ket és belassúlhat a gép,érdemes ssd-t venni(min.30GB!op.rendszert ráteszed és pár progit még)


kb.ennyi.

De ha nem használod agyon,vigyázol rá simán kitarthat 10évig is.

Csak kell hozzá egy strapabíró laptop is.(lenovo,dell a legmegbízhatóbb.én az ASUS-t is annak tartom)

Amúgy amiket leírtam az általában "üzleti laptopokban" van benne.

Ha ilyen hosszú távra tervezel érdemes gyüjtögetni és 200-250ezerért venni,mindig nézd meg ezeket(vagy kérdezz rá boltokban)!

Remélem segítettem :).

2014. nov. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem lenovom van 4 éves még mindig nagyszerü gép.
2014. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Wolfa: Köszi a részletekre is kitérő válaszod, ha egy-egy tulajdonságot illetve okot kellene kiválasztani a három notebook márkákról, miért vennél Lenovót, miért Dellt és miért Asust?


Tehát szerinted akármelyik márkát választom a három közül, szerinted 200 ezer-nél kezdődnek a megbízható modellek?

2014. dec. 2. 01:01
 4/7 Wolfa ***** válasza:

Igen,ha ennyi pénzröl beszélünk akkor ezek a márkák jöhetnnek szóba,mivel itt már nem spórólnak vele semmivel!

Mindegyik gyártónak megvan a maga elönye/hátránya...

ASUS:Ice cool(testhö alatt tartja a gépet,akár játék közben is!),Smart Login(arcfelismerö bejelentkezés),Instant On(2mp alvó módból és bármit csinálhatsz rögtön(nem kell bootolnia),ez nem olyan mint a többi,nincs minden laptopban benne,de ASUS SonicMaster hangkártya.

Asus-om már van,3éves és még mindig tökéletes,én személyes tapasztalatból ezt a márkát ajánlanám!

Lenovo:Csak anyámnak volt egy üzleti felhasználásra(T420,napi 15órát volt nyúzva,kicsit lassabb már,de 4éves),annyit mondhatok,h könnyü,strapabíró,de nem a dizájnra mennek!!

Ha kell laptop jó hosszú idöre és nem érdekel,h néz ki akkor lenovo-t ajánlom.


Dell:Erröl nem tudok aok mindent mondani,nem ismerem,annyit tudok,h 3év garit ad 150k-s laptopjaira.

De ez itt már felesleges mivel ennyi pénzért 3-4év az alap(vagy kb.+10ezer 1év,ami valljuk be meg is éri).


Hátrányokat nem nagyon tudnék mondani,mivel 150ért már kapsz rendes laptopot,de azért van nèha...


ASUS:Én eddig semmit rosszat nem tapasztaltam,ezért is ajánlom! :)


lenovo:Nincs dizájn(a jó üzletieknél),nem nagyon van benne vga(ez csak akkor fontos,ha játszol,ha nem akkor csak min. i5proci és az igp-je neked megfelö lesz)


Dell:Ha olcsót veszel belöle megbánod...180alatt ne vegyél szerintem.


Persze mindekinek van más véleménye/tapsztalata és ezért fikáz valamit,de én asus-t,vagy lenovo-t vennék,az a lényeg,h ennyi pénzért nem nagyon számít már,mert mindeggyik jó(persze vannak egyéb apróságok amire érdemes odafigyelni:hány usb van rajta,hdmi,vga kimenet,mekkora a felbontás és mérete(ez attól függ,h milyen kell,h mire akarod használni),akku-idö(6cellás lítium ion-osat(Li-Ion)nézz,3-3.5óra folyamatos netezés),milyen anyagból van(ezt már leírtam).


Asus-ból(180k):X750LN-TY169D vagy jobbat:X750LN-T404D

5év után nem tudsz ujjat venni?akkor nem kellene 250ért venni!

2014. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wolfa ***** válasza:

Mennyi lenne még a keret?mert 150-250között elég nagy külömbségek vannka márkában is.

200k-ig:

ASUS:X750

Lenovo:g,z,y szériások a jók.

Dell:XPS(a 17 úgytudom nem rossz)


Remélem segítettem :).

2014. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Személyesen a Dellt jól ismerem, inspiron az otthoni felhasználónak, a Latitude és Precision céges célokra, a Latitude való mindenféle irodai munkára a Precision pedig már AutoCAD, 3D dolgokra is jó, az XPS pedig nagy teljesítményű 3D játék komputer, legalább is a gyár szándékai szerint.


Amiért a Gyakorikérdésekhez fordultam segítségért az az volt, hogy a másik két gyártó termékeit egyáltalán nem ismertem és per pillanat nincs annyi pénzem, hogy egy olyan Dell laptopot vegyek amilyet igazán szeretnék tehát kíváncsi voltam, hogy mik a lehetőségeim a másik két gyártó termékcsaládjaiban.


Érdekesség miatt elmondom, hogy a minap bementem egy laptop üzletbe egy hálózati adaptert venni a meglévő Dell laptopomhoz és kíváncsiságból ott is feltettem ugyanezt a kérdést az ott dolgozó szakembernek.


Az ő válasza az volt, hogy szerinte Dellt érdemes csak venni, mert ahhoz itt minden kapható, még a garanciális javítást is itthon végzik rajtuk míg a helyzet sokkal rosszabb a Lenovo és az Asus gépeknél, azokat Bécsbe vagy Németországba kell kiküldeni garanciális javításra.


Egyébként nem magamnak, hanem ajándékba egy hölgy ismerősömnek keresek egy laptop-megoldást.


Wolfa, köszi megint a részletes válaszod, most már van mivel dolgoznom és 1-2 héten belül elfogom dönteni, hogy mit fogok venni.

2014. dec. 10. 02:27
 7/7 Wolfa ***** válasza:

1.Nincs mit,szívesen segítek! :)


2.Hmmm.Nem teljesen igaz,de van benne valami!

De Lenovo az tényleg olyan a szervízje,h katasztrófa(->Lengyelek ;) ),de 4év alatt(napi 15óra munka),hetente 2-3x volt csak lekapcsolva pár órát,de egyszer sem kelett még szervízbe vinni!


ASUS-al sem volt semmi bajom,3éve csak játékra és videóvágásra(renderelésre) használtam,még mindig hibátlan :D.


Dell-t nem ismerem,de ha 2szót mondhatnék az ezek lennének:garancia,drága.


De könnyebben tudnék márkát ajánlani,ha árkategóriát mondanál,hogy akkor gyüjtesz vagy 150körül vennéd.

Ha Dell kellene mindeképpen,végy egy pillantást arra a Dell-re amit mondtam.

2014. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!