Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlotok...

Milyen laptopot ajánlotok nekem leginkább internetezésre?

Figyelt kérdés

Annyi a választék, hogy azt sem tudom már milyet kéne venni. A legfontosabb, hogy internetezésre kellene, de most ne arra gondoljatok, hogy nekem jó akkor egy gagyi is. Minél erősebb a gép, annál gyorsabb rajta az internet. Persze van egy hardveres határ, amitől felfelé már nem igazán lehet észrevenni az internet gyorsulását.


Főbb jellemzők, amikben már biztos vagyok:

Kijelző mérete 15.6"

Kijelző felbontása 1366 x 768

Ár: 100-150ezer forint között



Processzorból Intel i3 vagy i5 azt nem tudom még.



2014. nov. 27. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Internetezésre egy dual core plusz sok ram, kicsit jobb grafikus kártya és SSD.
2014. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy most egy asztali számítógépem van, Dual-core 2.5 Ghz-es és tudom, hogy laptopba ilyen paraméterekben ez a hardver lassabb lenne. Ezért ettől jobbat akarok venni.


Azt még elfelejtettem leírni, hogy érintőképernyős notebook-ot nem szeretnék, ja és szerintem a DVD meghajtó és hülyeség lenne bele, mert úgy sem használnám. Az SSD vinyó az jó lenne, csak azt vettem észre, hogy ha gyárilag van benne, az megnyomja az árát. Egyébként még olyanon is gondolkodom, ami SSD és nincs benne mozgó alkatrész (hűtőventilátor sem, csak az olyan notebook-ok elég gyengék..

2014. nov. 27. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ma már tönkrementek a netbookok, mert egyszerűen a netezés ma már ne az, hogy betöltöd línx-el az oldalt, hanem videó, stream, képek stb., ezek ugyanúgy zabálják az erősforrást, ergo ha gyorsan és kényelmesen akarsz netezni akkor ahhoz bizony erős laptop kell.
2014. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
egy i3+ minimum 4gb ram szerintem elég
2014. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Core i3, i5 mi a különbség?

Magok száma: Core i3-as procik 2 magos, a Corei5-ösök pedig majdnem mindegyike 4 magos (Core i5-3470T, 2 magos)


Szálak száma: Core i3 modellek 4 szálon dolgoznak, míg a Core i4-esek mindegyike 8 szálon.


Gyorsítótár: Core i3-asok 3 MB gyorsítótárral rendelkeznek, míg a Core i5 processzorok 6 MB-al.


Ezeknek tudatában inkább i5-öt választanék.

2014. nov. 27. 16:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Neked internetezésre kell vagy valami gravitációs számítást akarsz végezni?
2014. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Leginkább internetezésre, de ha meg van nyitva 30 oldal (sűrűn van ilyen) akkor se szeretném, hogy belassuljon.
2014. nov. 27. 16:44
 8/14 BM-Striker ***** válasza:

Net-re egy mosatni (SB/IB/Haswell/4 magos Bay Trail alapú) Pentium is bőven elég.


Mobil processzorok:

Pentium N**** 4 mag, 4 szál

Penitum (9**,2***,3***) 2 mag 2 szál nincs turbo

i3 2 mag 4 szál nincs turbo

i5 2 mag 4 szál, van turbo

i7 2 vagy 4 mag 4/8 szál, van turbo.

2014. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Minnél több oldal van megnyitva annál több ram-ot eszik a böngésző, úgyhogy akkor ramból biztos sok kéne.
2014. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintem RAM-ból 4GB elég lesz.
2014. nov. 27. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!