Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékos gépbe fx8350 vagy I5/I7?

Játékos gépbe fx8350 vagy I5/I7?

Figyelt kérdés

Most nézegettem teszteket és arra jutottam hogy szerintem egy játékos gépbe az FX 8350 jobb választás. Még az I5, nél is, leírom hogy szerintem miért.


1: Hiába van egy játékban több fps, az fx8350 is jelenleg mindenre elég, nincs olyan ahol túl kevés lenne egy jó vga mellett..nekem mind1 hogy 71 vagy 51 fps..


2: Az elsőre visszakanyarodva, az i5 vagy i7 többletköltségéből vehetnék egy 15-40 ezerrel drágább vga vagy mindjárt 2-t és crossfire-be mennének vagy 1db jóval erősebbet, így i7 ide vagy oda ez erősebb lenne mint egy erősebb proci+fele olyan jó kártya.


3:Lehet hogy a játékok nem használják ki a 8magot de egyéb dolgokban jól jöhetmég vagy a jövőben lehet hogy pont ez lesz jobb mert 8 magos..


Szóval én szerintem így belegondolva akkor milyen érvek vannak a mellett hogy intelt vegyek.


Javítsatok ki ha valamit rosszul írtam, nem biztos még ezért kérdeztem meg hogy mi a véleményetek.


2014. nov. 14. 18:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Az integrált VGA mindig az alaplapon van, a prociban csak a VVE (Videó Veérlő Egység) van.

Az a baj, hogy az Intel jó CPU+GPU kombót készít, de az AMD valahogy jobban ráérzett erre a dologra.

Ugye ha integráltat használunk akkor az APU egység grafikus órajele egy X egység, ami mindig annyi lesz, ennek a teljesítményét a RAM sebessége tudja "szabályozni".

Tehát ha az alaplap és a proci is engedi, akkor az APU-nak jobban tetszik ha 1333 MHz-es RAM helyett mondjuk 1866-2400 MHz-es RAM van a gépben.

Sajna intel oldalán ilyen erős IGP nincsen, ezért is szokták ilyen kérésnél az AMD FM2+-os ágát javasolni, mert ott veszel egy A10 kaveri APU-t (ha van rá pénzed) 2400MHz-es RAMokat+egy jó alaplapot ami ezt a RAM sebességet engedi, és azért nem ~5000~ forintba kerül, és egy olyan teljesítményű gépet kaptál tök olcsón, ami a BF4-et.

Itt egy vidi:

https://www.youtube.com/watch?v=axyHkKn_e80

A10 7850K+2133 MHz-es RAM=brutális teljesítmény egy VGA nélkűli gépből.

2014. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nekem az is fontos hogy halk legyen a gép.

Ha Amd aput veszek akkor halkabb lesz mivel csak a procira kell egy jó nagy bordás hőcsöves hűtő folyadék csapágyas minőségi 12 centis venti potméterrel vagy szabályzással ami feltekeri ha kell de netezésnél meg filmnél kussban van.

dedikált vga-n meg van venti mert anélkül forróak.

Az lenne a legjobb ha össze lehetne gyúrni az amd igp-jét egy i5 procival.

2014. nov. 14. 21:46
 13/23 anonim ***** válasza:
Akkor egy i5 "sajna nem" (még így is sok, de megéri a pénzét) ~50000~-be kerülne hanem ~65000~-be szerintem.
2014. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Én várom a calizzo-t mit gondolsz tényleg tesznek bele gyors memóriát az IGP-nek a tokozáson belül? olvastam egy ilyen hírt hogy ezzel elszabadul majd az amd igb-je mert a cpu-n belül lesz neki külön memória biztosítva és abból is egy nagyon gyors fajta. Akkor aztán tényleg nagyon el fog húzni az intel igp-itől..
2014. nov. 14. 22:25
 15/23 anonim ***** válasza:
Az AMD IGP-je már így is nagyon elhúzott, de ha a DDR4-ee memóriát is szeretni fogja az a fajta proci, akkor már mehet hozzá 3000MHzpes RAM-is, ami már "behozhatatlan" előnyt ad az AMD-nek.
2014. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen csak a jelenlegi AMD APU-k 2133-as RAMOT kezelnek maximum.
2014. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Na jó csak ugye ha jönnek a DDR4-et támogató intelek akkor azoknak az IGP-je is prfofitálni fog belőle és mind2 ugyanannyival lesz erősebb. És persze ha csak ennyi történik akkor megint az amd lesz gyorsabb grafikában de épp csak annyival mint most.
2014. nov. 15. 10:44
 18/23 anonim ***** válasza:
A !JELENLEGI!, mi viszont a következő generációról beszélünk a kedves kérdezővel, ugyanis DDR4-ben ha jól tudom 2133 MHz az alap, de csak nem fogják ezen az értéken hagyni a kezelhetőséget, hanem legalább 2666 MHz-ig felviszik a maximális értéket.
2014. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kezdetnek annyiba fog kerülni az első 1-2 évben a ddr4,hogy kifizetődőbb egy jó VGA-t venni.
2014. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Szerintem én APU párti vagyok valahogy tetszik hogy nem kell külön kártya a gépbe hanem elég egy jó proci és abban van a gpu-is és egy darab erős hűtő lesz rajtuk, így nem kell majd hallgatnom a kártya visítását.
2014. nov. 15. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!