Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékos gépbe fx8350 vagy I5/I7?

Játékos gépbe fx8350 vagy I5/I7?

Figyelt kérdés

Most nézegettem teszteket és arra jutottam hogy szerintem egy játékos gépbe az FX 8350 jobb választás. Még az I5, nél is, leírom hogy szerintem miért.


1: Hiába van egy játékban több fps, az fx8350 is jelenleg mindenre elég, nincs olyan ahol túl kevés lenne egy jó vga mellett..nekem mind1 hogy 71 vagy 51 fps..


2: Az elsőre visszakanyarodva, az i5 vagy i7 többletköltségéből vehetnék egy 15-40 ezerrel drágább vga vagy mindjárt 2-t és crossfire-be mennének vagy 1db jóval erősebbet, így i7 ide vagy oda ez erősebb lenne mint egy erősebb proci+fele olyan jó kártya.


3:Lehet hogy a játékok nem használják ki a 8magot de egyéb dolgokban jól jöhetmég vagy a jövőben lehet hogy pont ez lesz jobb mert 8 magos..


Szóval én szerintem így belegondolva akkor milyen érvek vannak a mellett hogy intelt vegyek.


Javítsatok ki ha valamit rosszul írtam, nem biztos még ezért kérdeztem meg hogy mi a véleményetek.


2014. nov. 14. 18:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
i5+erősebb vga
2014. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mire kelleni fog a 8 mag, addigra gyenge lesz az fx-8350.
2014. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De az drágább..pont arról van szó.


60 ezer ft durván egy I5 ehhez veszek x árú vga-t.

Fx 43 pénzbe kerül akkor fx + x+17 ezer értékű kártya és ez így erősebb mivel játékoknál inkább a vga számít

2014. nov. 14. 18:35
 4/23 anonim ***** válasza:
meg számolj az fx hűtésére egy vízhűtést, mert nem elég rá a gyári, I5 4460 + egy erősebb kártya
2014. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 mate1996 ***** válasza:

Nem írtad, hogy melyik i5-re gondolsz. Akkor nézzük a legolcsóbbat(pcx-nél) ez a i5-4460,, 47,338 Ft.

Szintén itt az fx8350-ért,, 43,095 Ft-ot kérnek.

!Az árkülönbség 4,243 Ft.!



Ahhoz, hogy a teljesítményük !egyenlő! legyen, az fx8350-et kb. 4600MHz-en kell járatnod, amihez már is kell egy jobb hűtő + 1 jobb tápegység is.

Ellenben az i5 beéri a gyári hűtőjével és egy kisebb tápegységgel, szóval több pénzed marad vga-ra.


Azt nem tudom, hogy ez a "15-40 ezer" többletköltség, hogy jött ki az i5 javára?


"Javítsatok ki ha valamit rosszul írtam, nem biztos még ezért kérdeztem meg hogy mi a véleményetek."


Én kijavítalak, szerintem az i5 éri meg jobban! :)

2014. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nah Máté! Az első ember aki normálisan leírja a tutit és nem csak okoskodik, ment a zöld kéz!

Többieknek 1-es leülhetnek

2014. nov. 14. 19:09
 7/23 anonim ***** válasza:

Esetleg én még kiegészíteném azzal, hogy egy FX-xxxx proci alá minimum egy 20000-es alaplap kell.

De akkor én számolok egy kicsit most.

Tehát, vegyünk egy FX-6300-at+ASUS M5A97+ASUS R9 280X+hűtő (mert a gyári palacsinta sütésre lesz jó ha azt rakod rá ;) )

Ez PCX-en 132,685 forintból van meg.

Na most akkor nézzünk egy intelest:

Akkor most vegyünk egy i5 4440-et+ASrock B85M PRO4+ASUS R9 280X

Ez 138,050 forintból van meg.

Viszont az Inteles megéri ezt a ~6000~ plusz pénzt, mert:

-Kisebb lesz a villanyszámla, ami azért pénztárca barát hosszú távon.

-Jelen i5 nem feltétlen hogy megveri a 8350-et, mert minden attól függ hogy van optimalizálva, de ha egy program egyaránt jól érzi magát egy Intelel, vagy akár AMDvel akkor az i5 jobban teljesít nála.

-Az inteles konfighoz egy kisebb táp is elég, így máris van egy kis plusz pénz, amit bele lehet rakni a VGA-ba.

"3:Lehet hogy a játékok nem használják ki a 8magot de egyéb dolgokban jól jöhetmég vagy a jövőben lehet hogy pont ez lesz jobb mert 8 magos.."

Erre csak azt tudom mondani, amit már írtak.

Ha követed az eseményeket, akkor láthatod hogy az Intel is elért a 8 fizikai magos procihoz (Az AMDnek csak 4 fizikai magos).Azonban ha így megy tovább a fejlődés, lehet mire odaérünk hogy valami "átlag" dolog kihasználna 8 magot, addigra vehetsz pl egy 10 magos procit.

Hogy most egy hogy függ össze?

Úgy hogy ha megfigyelsz pár videót, akkor láthatod, hogy aki egy 4 magos procival játszik, ugyan ott van mint egy 8 magos procival rendelkező játékos.A játékok többsége 2 magra van megírva, így nem is nagyon használnak többet, de a proci csinál olyan, hogy ne csak az 1.,2.-ik mag pörögjön, hogy leosztja a feladatot a 3.,4. magra, ennél többre viszont "nem osztja" le, mert onnantól kezdve nincs olyan terhelés alatt a proci, hogy azt tovább keljen osztani a 6.-8. magra, ezért mondjak azt mindig hogy elég a 4 mag ha játszani akarsz, a fölött csak a videó vágás, renderelés, szerkesztés ami kihasznál 8-12-16 magot, mert ott mivel sokat kell számolni egy időben, ami igen-igen csak terheli a gépezetet.


Remélem érthető ahogy leírtam, kicsit nehézkes is volt ennyire szépen megfogalmazni, és bocsánat az esti meséért ;)

2014. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

i5 4460: 44.000ft.

Hozzá lap : akár egy 13.000 ft-os B85 is elég,tehát számoljunk B85-tel.

Hűtő hozzá : nem kell, 0 ft.Akár 57.000ft-ból kihozható.

FX8350: 43.000ft.

Lap: Nem árt neki minőségi lap,a legalja amivel bemerném kapcsolni : Asrock 970 pro 3 r2.0 hexasway 18500ft

Hűtő: CM EVO tx3 7k

Ez kb.69k alapból.

FX 8320-szal kb 60-ra jössz ki,ergo olcsóbb fx-el is még drágább az egész,mint az erősebb i5.

Amire 8 mag kell arra a 8 magnak nem szinte "félmagnak" kell lennie,hogy 4 modul 1-1 maggal modulonként,arra már a magnak is 1 szálon/magon olyan teljesítményt kell nyújtania.

Arra a 8 magos fx olyan lesz mint mára a 12 magos xeon 25k-ért ,erős csak nem játékgépbe.

2014. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Oks akkor lehet intel lesz, de lenne még egy talán hülye kérdés de van még olyan alaplap amiben integrált radeon vagy nvidia van? Tudom hogy van az I5-ben is egy de nekem olyan kell ami annyit tud mint egy amd apu gpu-ja és ha inteles gépet veszek akkor ez legyen az alaplapon integrálva, de mondjuk azt nem tudom hogyan mivel alapból van kivezetése mind az intelnél mind pedig az amd-nél a prociba integrált gpu-nak de akkor kéne hogy legyen egy külön az alaplapi vga nak is kivezetés...ilyen létezik?

Nekem olyan proci kéne ami proci részen annyit tud mint az i5 a benne található gpu meg annyit mint egy AMD apu r7-je de mivel ilyen nincs ezért kéne hogy az alaplapon legyen.

2014. nov. 14. 20:02
 10/23 anonim ***** válasza:

Az i5-ben HD 4800-as VGA van.

FX-ben nincs integrált VGA.

Az alaplapi VGA csatlakozó a CPU VGA-ját hozza életbe számodra.

AZ AMD AX APU-k 2133+ ramokkal a csúcsmodell 7850K ,egy r7 250 szintjét hozza,ami kb 10-15%kal erősebb mint az i5 IGP-je,viszont ahhoz hogy r7 250 szintjére vidd az APU-t ahhoz közel 28k-s ramok kellenek.

Olyan alaplapi VGA pedig nincs ami egy r7 szinten lenne.

Drágább lapokban pedig átlag nincs alaplapi VGA,vagy ha van oda is csak ilyen dísz szintűt tesznek,amivel megy a win7.

2014. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!