Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes ennél a gépnél új...

Érdemes ennél a gépnél új VGA-ra áldozni?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy notebookot, ami túl gyenge a játékokhoz, viszont azóta összeköltöztem barátnőmmel akinek van egy asztali gépe, ami nem rossz, de azért ez sem egy atomerőmű.

Van benne egy AMD Phenom(tm) II X4 955 3,2 GHZ-s 4 magos proci, és jelenleg 6 giga memória valamint egy 400W-os táp. Integrált VGA-val operált eddig, viszont a régi PC-mből kimentettem egy HD 4850es kártyát amivel egész szépen futnak a játékok, persze nem a legújabbak. A kérdés az hogyha ebbe a gépe, akár újonnan, akár használtan vennék valami erősebb videokarit mondjuk egy HD 7870et, annak lenne e értelme? A processzor és a táp elég erős ahhoz hogy az újabb játékokat is meghajtsa? Vélemények?

Előre is köszi!



2014. nov. 12. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a Videókártya pont a legjobb,amit ez a processzor ki tud hajtani,megéri bele tenni :)

Ha a táp minőségi,akkor nem lesz gond!

2014. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy 4 magos Phenom II ma mindenre bőven elég.


Táp pontos típusától függően vegyél bele kártyát.


Phenom 955 + HD7870 például teljesen jó összeállítás,ha a táp alkalmas rá.

2014. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz,viszont a tápra figyelj oda. Ha Chieftec,vagy hasonló márka,akkor jó lesz de ha valami noname,akkor táp is kelleni fog.

Tekintettel arra,hogy a 7870, 175 wattot vesz fel önmagában.

2014. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! :)

A tápot illetően én is bizonytalan vagyok, bele lestem a házba és egy FSP Group inc Frotron/Source táp van benne. Őszintén szólva nekem ez a márka név nem sokat mond. Ez jónak számít? vagy akkor azzal is kalkuláljak plusszba?

2014. nov. 12. 15:20
 5/8 halalfalo ***** válasza:
Ha FSP, akkor nincs gond.
2014. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12V1 illetve ha van 12V2,akkor ezek hány Amperesek(A) ?


Rajta van a táp oldalán a táblázaton.

2014. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
17 amperesek és van 12V1és 12V2 is.
2014. nov. 13. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó lesz egy HD7870
2014. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!