Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség! Valami gond van a...

B.Pisti17 kérdése:

Segítség! Valami gond van a gépemmel! Valak tudja, mi a baj?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus sabertooth 990fx r2.0

Processzor: Amd fx 8320

Videokártya: Sapphire R9 270x 2gb

Memória: kingston hyperx 8GB 1600Mhz RAM

Merevlemez: western digital green 2TB 7200Rpm

Táp: cooler master 600W

Az alaplapot 1 hete vettem, a többi féléves.

Jelenleg nincs kép, tegnap még volt, de párszor zöld alapon csíkozódott, vagy zöld volt az egész kép. Ilyenkor vagy újra kellett indítanom vagy ki kellett kapcsolnom, majd újra bekapcsolnom. Ha épp volt kép akkor egy pillanatra párszor kockák jelentek meg. Játék közben tegnap grafikai hibák léptek fel a Battlefield 4-ben. Az ég és a falak szürkék, zöldek lettek, de leggyakrabban szürke és zöld háromszögek jelentek meg. Ez a nemrég megjelent Middle earth shadow of mordornál, amit akadás mentesen maximum beállítások mellett játszottam, szintén jelentkezett. Ezért én a videokártya memóriáját gyanusítom, de semmi sem biztos, ezért gondoltam hogy megkérdezem, mi lehet a probléma. Egyszer az amd catalyst control center is jelezte hogy helyreállt, ezért azt hittem a driverrel van a baj, amit újra is tettem (legfrissebb), de a probléma nem szűnt meg. Ma két órán át szenvedtem, hogy végre legyen kép xD


2014. okt. 17. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem érdemes vele vacakolni, gariba küldd vissza. Az alapján amit írtál, videómemória....
2014. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vidual01 válasza:

Szia!


Azonnal dobd ki azt a hulladék tápegységet. Nem 600 Wattos, és mégcsak nem is Cooler Master minőségű.

XFX TS 550 (Gold) tápot vegyél hozzá.


Nagyvonalakban: Hitvány minőségű tápegység, jó ha összes ágon lead 350-400 Wattot. A mai energiaigényes PC-knek pedig ez nem elég. Sajnos nekem is ilyen tápom van jelenleg, más-más hardverekkel (HD7790 Asus VGA), és ugyan ez a gond szokott előjönni, pedig az én tápom 1 hónapos sincs.


A többi hardverrel nincs gond, és valószínűleg (ha még nem tette tönkre a VGA-t), akkor az is rendben van.


Egyébként ha az alaplaptól és procitól meg szeretnél válni, én szívesen átvenném. :)

2014. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem akkor jól sejtettem hogy eh
2014. okt. 17. 16:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a válasz miatt, tabletről vagyok és befagyott a böngésző :D
2014. okt. 17. 16:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor jól sejtettem mi a probléma. Az a baj hogy csak következő hónapban tudok venni tápot, de akkor már videokártyát is, mert szerintem már menthetetlen. Most direkt bekapcsolva hagytam a gépet, mert kíváncsi voltam mi lesz. Tiszta meleg volt a gépem ami elég szokatlan, mert játékoknál tiszta hideg volt minden. Ez gondolom már biztos a táp hibája :S Unokatesómtól visszakérem ideiglenesen az asus nvidia gts450 videokarimat, ami márkátlan 350W táp mellett futott és semmi baja sincsen.
2014. okt. 17. 16:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom kit sértek meg ezzel, kit nem és mennyire ciki, de nem ismerem az xfx márkát xD nem tudom mennyire jó. Néztem most az EVGA tápokat is, EVGA-ról meg jókat hallottam.
2014. okt. 17. 17:25
 7/10 anonim ***** válasza:

A féléves cuccok meghibásodására találták ki a garancia intézményét. Mielőtt bármit vennél, küldd vissza akár mindkettőt. Ha egy névlegesen 600 W-os táp tényleg csak 400 W ad le, az meg nyilván megtévesztés, és fogyasztóvédelem.


Én küldeném vissza a fenébe mindkettőt, gondolom nem kevés pénzt fizettél érte...

2014. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vidual01 válasza:

PH-n Potzee kollega válasza (nagy spíler ha PC tápokról van szó!):


"A CoolerMaster egy matricázós cég, nem gyárt tápokat, hanem különböző OEM gyártóktól vásárol és ezeket a cuccokat a saját neve alatt forgalmazza. Van közöttük szuper holmi van kevésbé jó és van kifejezetten szar is...ez az Elite Power 600W RS600-ACABM...hát, nem tartozik a legjobbak közé...CWT elektronikára táp, ami csak a nevében 600W, aztán jó ha bír 400-at a két 12V-os ágon."


Mellesleg ha nem használod az új tápig a PC-det, akkor meglehet, hogy nem kell venned új VGA-t.

[link]


Itt ha kérdezel, akkor értelmes választ kapsz, és nem gagyit fognak neked ajánlani :)

2014. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, mivel még garanciás de ha ennyire szar tápot vettem azvsem fog sokat segíteni ha kicserélnék. Most közben bejött a kép, így a videokártyának semmi baja.
2014. okt. 17. 17:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Mind a kettőt azért vissza fogom vinni, és igen. A videokarim volt 54 ezer, a táp meg 17 ezer :D vettem volna komolyabb tápot is ha lett volna annyi, csak már sürgős volt mert az előző gépem a 10.évében járt és szinte minden haldoklott benne. Köszi a linket, akkor inkább ott kérdezem a tápot :D de azért itt is várom az ajánlatokat, tanácsokat :)
2014. okt. 17. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!