Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ezek a fejlesztése...

Szerintetek ezek a fejlesztések jók lennének? Gyorsabb lenne? Elfutna rajta a windows 7?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi asztali számítógépem ,ilyen:

Alaplap: Asus P4SGX-MX (socket 478)

CPU: Intel Celeron 2.50 Ghz (1 mag)

RAM: 2x512 Mb->1Gb

VGA: Nvidia GeForce FX 5200

HDD: 74Gb maxtor+74Gb Seagate (ATA)

Windows XP Professional 32-bit Szervizcsomag 2

Szerintetek ebből ki lehet hozni valamit?Nem kell játékokra meg, hogy villám gyors legyen...De lehessen használni.Amire kéne: internetezés,internetbank,facebook,email,filmnézés,fényképek tárolása nézegetése.

Nézegettem használtan alkatrészeket és ezekre gondoltam:

Még 2x 512Mb ram (összesen 2gb ), Intel Pentium 4 2.80 GHz (virtuális 2 magos),Nvidia Geforce 6600GT (van hozzá win. 7 driver),és egy 120GB 7200 RPM IDE-s merevlemezt.Ezek így összesen 10-15 ezer FT-ra jönne ki.Új gépre nincs pénzem ez a max.Elfutna rajta a windows 7?Alkalmas lenne a célra?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. okt. 16. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát Windows 7-et semmiképp nem tennék még a fejlesztett gépre sem. Internetezésre is lassan necces lesz, mert annyi flash alapú oldal van, meg annyimindent kell kezelnie a procinak, hogy 2 mag lassan a netezésre is elengedhetetlen lesz. Én már nem költenék erre a gépre, hogy megmondjam őszintén.
2014. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem elég lenne, de inkább a Win8-at tenném rá!

Kevésbé hardvergyilkos op rendszer mint a 7.

Ha ez a max keret, akkor nincs más lehetőség.

A fejlesztésekkel elég lenne.

2014. okt. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonímusz007 válasza:
Először is nézd meg az alaplap chipset méretét, ne vegyél olyan procit ami nem jó az alaplapba ( p4-es prociból sok méret van.)Másodszor pedig ez a gép internetezésre tökéletes, csakazérttűnik lassúnak ,mert lassú az op rendszer, ezt egy SSD-vel könnyen meg lehet oldani.
2014. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De hát ez a cpu is socket 478 meg az alaplap is, akkor miért nem jó?

SSD meg nem is lehetne beleszerelni.Az alaplapon IDE csatlakozó van ssd-hez meg sata3 kell!

2014. okt. 19. 00:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!