Mitől lehet ez (külső HDD)?





Ha az USB csatlakozás laza és lötyőg, akkor nem jó az érintkezés és így állandóan felpörög-leáll (ilyenkor kattog is amikor pillanatokra megszűnik a tápellátása). Próbáld másik, szoros csatlakozóban (asztali gépnél lehetőleg ne az előlapon, hanem hátoldalon - de laptopnál mindegy), vagy másik gépben.
A másik esetben a rendszer felismerte, de betűjelet nem kapott az eszköz, próbáld pótolni:
Köszönöm a hasznos választ!
Kozben uj helyzet allt fel, megkapa, mint E particio, de semmit nem tud rola(PL, hogy mekkora a merete...), meg se lehet nyitani, mert egybol lefagy a sajatgep!Most nem tudom mi ez?





Nézd meg a merevlemez állapotát HDSentinel programmal, hogy mit ír.
Azt irja Kondicio 93%, Teljesitmeny 100%
De Samsung-nak eszleli pedig ADATA ?!





Az ADATA nem gyárt HDD-t, csak tokot, a tokban pedig laptopokba való HDD van, ez nálad Samsung gyártmány.
A kondíció 100% alatti értéke azt jelzi, hogy valami hiba volt (van?) az eszközzel. Ez csak az aktuális állapot, önmagában nem mutat semmit. Ha a kondíció tovább romlik (és mellette a pontos hibamutatókból lehet látni miféle hibák száma nő) akkor sajnos az eszköz belátható időn belüli meghibásodására lehet számítani.
Mivel alig reagál ajánlatos lenne egy teljes (nem gyors) formázásnak alávetni. Ha van rajta fontos adat az ilyen esetben elveszik, vagyis a mentésig ne formázd.





Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!