Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet ilyet csinálni külső...

Lehet ilyet csinálni külső merevlemezzel?

Figyelt kérdés

Lehet fix címkét adni egy külső merevlemeznek?

Például, hogy mindig F:\ legyen. Azért lenne fontos, mert külsőre mennek a torrentek, és "nagyon jó" lenne mindig minden torrentnek megváltoztatni a helyét, hogy seed-elni tudjam.

Előre is köszönöm!



2014. szept. 27. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Na várjunk csak!

Külső HDD-t USB-vel szokták csatlakoztatni a géphez.

Amit te szeretnél, az egy, házilag készített seed szerver lesz.

Több megoldás is létezik:

1. (a legolcsóbb). Veszel egy USB HDD-t és rákötöd a routerre. Ez csak akkor működik, ha a routereden van USB csatlakozó. Ha igen, akkor késöbb visszatérhetünk erre.

2. Veszel egy 'házi seed szervert'. Nem túl olcsó, min. 24. ezer körüli árban van.

3. Veszel egy rasperry pi-t és ahozz csatlakoztatod a külső HDD-t.

Részletek késöbb.

2014. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

#1 Túlbonyolítod!

Kérdező: Igen, lehet.

2014. szept. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

És emiatt kell engem lepontozni?

Már segíteni sem lehet a kérdezőnek?

2014. szept. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy holt egyszerű a megoldás, te meg elköltenéd egy csomó pénzét.
2014. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az áramszámlára is oda kell figyelni. A gépet sem tanácsos örökre bekapcsolva hagyni. Gondolni kell a hűtésre is, meg arra is, hogy cserélni kell az alkatrészeket benne.

Ezeket is, figyelembe kell venni.

Hiszed, vagy nem, én is, hasonló problémával küszködök: a lehetőleg legolcsóbb megoldást tartom a szemem elött. Aktív kereső vagyok, nincs túl sok pénzem és azt is, be kell osztanom.

Nem hitted volna mi?

Túlbonyolítom a dolgot - több megoldást is felvázoltam. A kérdezőre vagyok kíváncsi, hogy mi van neki otthon, mit is szeretne, mennyit szánna rá, stb.

2014. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy aktív kereső vagy, de igaz, a kérdező mondhatna már valami pontosabbat.
2014. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a laptopomat hagyom bekapcsolva, de kezd túlmelegedni. Emiatt érdekel engem egy másik megoldás. Most a Banana Pi-t néztem ki + külső HDD-t. Mit ne mondjak, összeadtam mindent (vezeték nélküli klaviatúra, wifi adapter, USB elosztó, stb) és kb. 70 ezer ft. jött ki. Drágának tűnik ez nekem, emiatt a miniITX-es variációt is számítani fogom.

Igen, van egy kis extra igényem is: a TV-men is tudjam használni, hogy még kevesebbszer legyen bekapcsolva a laptopom.

2014. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem is laptopom van benne egy Samsung 840 Evo SSD, ezért megy minden külső merevlemezre.
2014. szept. 28. 08:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: mit szeretnél pontosan?

Van külön TV-d? Szeretnél rajta is filmet nézni?


Vagy csak, egyszerű Seed szerver kéne?


Játékokat is arra töltenél? Játszanál is vele?

2014. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak annyit szeretnék, mintha a merevlemez a gépemben lenne. Azaz, hogy folyamatosan ugyanazt a címkét kapja a külső merevlemez ezáltal nem változna folyton a film/könyv/zene/stb elérési útvonala és nem kellene újra beállítani az utorrentet, hogy hol is található a fájl.

Nem szeretném TV-n is nézni, és seed szervert se.

2014. szept. 28. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!