Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook tulajdonosok! Tényleg...

Macbook tulajdonosok! Tényleg ennyire melegszik?

Figyelt kérdés
Elsősorban a régebbi modellek tulajdonosait kérdezem. hozzám került egy late 2007-es, viszont elég szépen melegszik(CPU alapjáraton 47-55 fok, használatkor, teszem azt egy program megnyitásakor viszont felugrik 80-90 fokra). elkezdtem gyanakodni, hogy esélyes lenne már egy takarítás, esetleg proci újrapasztázása, de macrumors fórumán valaki például azt írta, hogy nem kell aggódni emiatt igazán, a tervezetthez képest teljesen normális, ha így viselkedik, és majd akkor idegeskedjünk, ha már lekapcsol. másoknak is ennyire rossz a helyzet? feleslegesen nem akarom szétszedni, újrapasztázni, ha közbe lehet, hogy semmit nem javít rajta.
2014. szept. 26. 08:43
 1/4 CspCsj ***** válasza:
Egyszerű ellenőrzés (nem csak Macbook-hoz): ha beindul a ventilátor, nézd meg mennyire fújja a levegőt a kivezetésnél és mennyire meleg. Ha alig fújja, akkor takarítani kell, mert eltömődhetett, ha rendesen fújja, de a jelzett hőmérsékletnél jóval hűvősebb akkor érdemes újrapasztázni.
2014. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
fújni fújja rendesen, meg aránylag meleg is, szóval elképzelhető, hogy valamelyest normális a dolog, meg ahogy így néztem gyakorin, elég átlagos, hogy laptopok jócskán melegednek. nyilván nem egy igazán jogos összehasonlítás de apum régi acerje 1 magos celeron procival nem képes 60 fok fölé menni még erősebb használatnál sem.
2014. szept. 26. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Normális jelenség, jobban melegszik, cserébe halkan működik, persze amíg lehetséges. Ha nagyon zavar, vannak alkalmazások, amikkel felül tudod bírálni, milyen hőmérsékleten milyen fordulaton pörögjön a hűtés. Én sosem használok ilyet, ki van ez találva, főleg a 2007-es modelleken. Nekem is van egy, tökéletesen működik.
2014. okt. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, közben megszoktam, flash player nélkül még a youtube sem hajtja szét. nem tudom milyen beépített lejátszója lehet. igen, egyébként smc control fan-nal beállítottam az alapot inkább olyan 2500 rpm-re, az még éppen a csendes, de kicsit jobban hűt, mint alapfordulaton. igazság szerint lehet, hogy segítene egy kis karbantartás rajta, csak ár/hatékonyság miatt nem tudom megérné-e. hátul belenézve a szellőzőnyíláson látszódik egy elég makacs porcica, ami nem is nagyon mozdul meg, szóval bele se merek gondolni, hogy milyen lehet az a rész, amit nem látok :D

csak ugye tény, hogy 4-5 fok minuszért nem nagyon éri meg az a 6-8ezer Ft, ha olyan helyre viszem...én meg nem szivesen esek neki egyedül. eladásnál meg úgysem dob az árán semennyit, lévén, hogy normális esetben az lenne az elvárható, hogy az eladó úgy adja el, hogy előtte karbantartotta :)

2014. okt. 21. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!