Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet lassú a gépem?

Mitől lehet lassú a gépem?

Figyelt kérdés

Előbb leírom a konfigot, hátha segít. (Igen, már írtam ki kérdést, de mindig más baja van...)

AMD A4 6300

MSI A55M-E33

4GB DDR+ CL11 1600MHz memória (most csak 2 mert a másik elromlott, szervizben van, de azzal is lassú volt)

FSP APN60(azt hiszem) 350W

Seagate 1TB STD1000DM003 (100%-os teljesítmény, kondíció)

viszont így is hogy 2 van, 4 napja nem volt ennyire lassú, vírusirtó van fent, nem hinném, hogy vírusos lenne, már attól 95% memóriahasználat, ha bekapcsolom, és mindent lasssan tölt be, még egy új lapot is a böngészőben, vagy ugyanabban ahol videó megy egy másik videót.

A videók is szinte mindig akadnak. Mi lehet a baj szerintetek?


2014. szept. 25. 10:55
1 2
 11/16 csacsi2 ***** válasza:

még így sem túl részletes ,Minden esetre kritikusra írja a Microsoft User-Mode Driver Framework -öt (rendszermag módú illesztőprogram-keretrendszer (KMDF)) ami kernel szintü hibát jelenthet.


A Drivereket feltelepítetted? Vagy rábíztad a windowsra? Ez utóbbi okozhat hibás telepítést.

Fontos lenne a gyári alaplapi (chipset) drivert feltelepíteni és a gyári hivatalos weboldalról letöltött vagy a géphez kapott telepítőn lévő drivereket feltelepíteni!


Minden esetre ezt frissítsd le, de valószinü ez csak egy a sok közül :

"A kernelmódú illesztőprogram-keretrendszer 1.11-es verziójának frissítése a Windows 7 és Windows Server 2008 R2 rendszerhez

Letöltés

A frissítőcsomag letöltése."

[link]

2014. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ahogy korábban említettem a drivereket először az alaplaphoz kapott CD-ről tettem fel, utána frissítettem az MSI oldaláról a RAID-en kívül mindent, utána pedig az AMD honlapjáról rámentem az Auto Detect-re, és letöltöttem a legújabb drivert vele. És mindent feltettem a Windows Update-en keresztül, amit lehetett.


Amit linkeltél arra azt írja, hogy ár telepítve van.

2014. szept. 26. 19:31
 13/16 csacsi2 ***** válasza:

Mégis azt írja hibának. Látom mindent szertsz automatikusan telepíteni, ez nem minden esetben megoldás. Szedd le és telepítsd manuálisan a megfelelő drivereket ne program telepítse.

Raid vezérlő szükséges a merevlemezek megfelelő működéséhez.

eszközkezelőt is nézd meg nem talál -e hibás drivert.

Vírusírtó is meg tudja fogni próbáld úgy ki hogy leállítod a fájlrendszervédelmet.

Egyéb windows össztevőket is telepítsd mint a .netFramework, microsoft Visual c++ .

Megjegyezném a memóriák nem szoktak könnyen elromolni, lehet van más fizikai jellegü hiba (pl táp) ami kiváltotta. Ellenőrizd a feszültség értékeket, állítsd alapra a bios-t.

2014. szept. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A drivereket én külön szedtem le, mindegyik Redist, C+, meg hasonlók fent vannak, elvileg minden friss.

Eszközkezelőben meg csak leírja mik vannak benne.

2014. szept. 27. 02:59
 15/16 csacsi2 ***** válasza:

Eszközkezelőben van olyan hogy változások keresése, azzal is nézd meg.

- videokártya driver-t meg telepítsd újta, de ne az autodetect-el (az is egy program), hanem töltsd le és telepítsd újra.

-Elég Hőmérsékletelek és feszültség értékek nem jók ellenőrizd stress tesztel.

[link]

-biosban elég 1 hibás beállítás, csinálj bios reset-et.

-AGP aperture size- legyen maximális értéken

--------

oprendszerben az energiagazdálkodásnál állítsd maximális teljesítményre.

videokártya beállításaiban (catalyst-API specifikus) legyen Teljesítménycentrikus beállítás (lehet gyenge a videokártyád a 1080p -hez, elég ha kevés a VRAM)

[link]


egyebek

Állítsd helyre a fédett fájlokat lemezről.

Parancssorból: sfc /scannow

ellenőrizd le a hibás szektorokat:

Chkdsk C: /f/r/x

Frissítsd a videokodekeket,nézd meg hogy elég virtuális memória van beállítva, Windows megjelenítését vedd teljesítmény irányába, felesleges szolgáltatásokat állítsd le, Aero-t tiltsd.

[link]

Vírusírtó beállításaiban ellenőrizd a védelmi szintet.

Karbantarást is végezz. Több egyenlőre nem jut eszembe ami hiba lehet.

2014. szept. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyelőre még csak az Aida64-re volt időm, de csak 10 percig mértem, ez lett az eredmény.


[link]

2014. szept. 29. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!