Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet lassú a gépem?

Mitől lehet lassú a gépem?

Figyelt kérdés

Előbb leírom a konfigot, hátha segít. (Igen, már írtam ki kérdést, de mindig más baja van...)

AMD A4 6300

MSI A55M-E33

4GB DDR+ CL11 1600MHz memória (most csak 2 mert a másik elromlott, szervizben van, de azzal is lassú volt)

FSP APN60(azt hiszem) 350W

Seagate 1TB STD1000DM003 (100%-os teljesítmény, kondíció)

viszont így is hogy 2 van, 4 napja nem volt ennyire lassú, vírusirtó van fent, nem hinném, hogy vírusos lenne, már attól 95% memóriahasználat, ha bekapcsolom, és mindent lasssan tölt be, még egy új lapot is a böngészőben, vagy ugyanabban ahol videó megy egy másik videót.

A videók is szinte mindig akadnak. Mi lehet a baj szerintetek?


2014. szept. 25. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mikor volt rá feltelepítve a windows és legfőképp, melyik windows verziót használod?
2014. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Meg kéne nézned milyen folyamatok futnak és hogy melyik mennyi erőforrást vesz fel, amik nem kellenek, azokat távolítsd el az autómatikusan indulók közűl.


És javaslom még a process lasso programot, ami szabályozza a programiok priorítását cpu használatát stb...

2014. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Na meg egy msconfiggal az automatikusan induló folyamatokat megritkítani :)
2014. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 csacsi2 ***** válasza:
0%

... és még ezeregy oka lehet annak ha lassú a gép. Végezz hibafeltárást:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Maga a gép kicsit több mint 1 hetes, de utoljára 5 napja lett újrarakva harmadszor, mert mint mondtam mindig volt valami baja. Windows 7 Home Premium van rajta (64 bites), a kódom eredeti hozzá, de a lemez nem, viszont MSDN-t szedtem le. Folyamatokban csak azok futnak amik tényleg kellenek, automatikus indításnál meg már az első nap kinyomtam ami nem kell, de tegnap ránéztem megint, és ott sincs olyan ami nem kell. Egyébként a Windows indítása kiírásig nagyon gyors.

Ha a memória 50% alatt van, akkor is lassan nyit meg mindent, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj.

2014. szept. 26. 12:08
 6/16 csacsi2 ***** válasza:

Mi sem tudjuk megmondani hogy mi lehet ha nem írod le hogy mit mutat a gép.

"Maga a gép kicsit több mint 1 hetes"

-Ez nem előny, hátrány mivel lehet gyári hibás, vidd vissza cseréljék ki.

"Folyamatokban csak azok futnak amik tényleg kellenek"

-és mi fogysztja a ramot?!

"Windows indítása kiírásig nagyon gyors"

-Ez logikus, mivel addig nem töltődnek be a driverek , oprendszer ,semmi.


Ezek (*) mit mutatnak? Driverek telepítve?Rendszer telepítése után futtattál karbantartást (töredezettségmentesítő,fájltisztító...)?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

"*Aida64- feszültség(tápellátás), hőmérséklet, stabilitás teszt közben (GPU,CPU,RAM,HDD)

*Hard disk sentinel- Merevlemez hibák

*memtest86- Memória

*windows Eseménynapló -Oprendszer hibák

*Windows Eszközkezelő - Driver hibák

*DxDiag -directx eszközök ellenőrzése

*Feladatkezelő- Memória,processzor kihasználtság (elfogyás) "


még mindig semmit nem szűrtél ki tehát 1001 ok maradt.

2014. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A memóriát ellenőriztem a Windows memóriadiagnosztikával, ott nem talált problémát.

A DXdiag sem ír semmi problémát alul a megjegyzésben.

Rájöttem, hogy a vírusirtó használ 300-400MB memóriát, fogalmam sincs miért, a laptopomon ugyanaz van fent, ugyanazzal a verziószámmal, de nem használ ennyit.

Viszont így sem lett annyival gyorsabb, mint amennyivel vártam, a videó ugyanúgy akad (a hang is néha), winampban a zene, stb. 1080p-ben meg tudtommal le kéne játszania a videót, de a legelején mindig akad a hang és a kép is.

A leírásban már leírtam, hogy a HDSentinel 100%-ot írt.

Az Aida64-el csak kb 5 percig néztem, mivel nincs időm ezekkel szórakozni, mert főképp munkára kell a gép, de annyi idő alatt semmit nem írt.

Ehhez viszont nem értek, úgyhogy erről egy képet teszek be, amiről gondolom megint nem lehet tudni semmit, de ki tudja.

[link]

2014. szept. 26. 17:02
 8/16 csacsi2 ***** válasza:

Vírusírtó sok memóriát eszik. Mégtöbbet ha maximális védelemre va beállítva.

Eseménynaplónál a kép így semmit nem mond, hibák-nál le kell nyitni és írja a hibát. így semmit nem ér, max annyi hogy utolsó órában már volt 1 hiba 1 nap alatt 17, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Forrás, leírás, Eseményazonosító ezek árulják el mi a hiba.

Aida64 nem fogja kiírni a hibát neked kell megnézni a statisztikát mi mennyi lett...

Driverek is fontos szerepet játszanak mivel az "vezérli" az eszközöket.Gyári Driver nincs telepítve, vagy hibás akkor szintén komoly probléma

HDSentinel nél is nem a kondíció a fontos hanem szintén a diagnosztika, amit a smart oldalon tudsz meg. Pl hibás szektorok...

ekkore merevlemeznél értdemes több partícióra osztani, frissen telepített windows sosem 100% -os. telepítés töredezi a lemezt és rengeteg szemetet hagy maga után, amit ki kell takarítani. Azt sem írtad hogy az alaplapi vezérlőktől kezdve a hang és videovezérlőket feltelepítetted -e.


"nincs időm ezekkel szórakozni," Akkor soha nem fogod megtudni mi a hiba és választ nem kapsz, csak találgatni lehet, de mivel nem tudsz csak egy általános jelenséget mondani róla így bármi lehet. A hiba feltárása igen hosszadalmas és alapos művelet. Ennek hiányában segíteni sem lehet!

vidd szervízbe, kérj meg hozzáértőt aki mindenen végigmegy, csak ez a megoldás arra ha nincs időd ezzel foglalkozni.

2014. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Remélem ez egy kicsit segít, egyébként 2 partíció van, a C-n csak a Windows, illesztőprogramok (mindent a CD-ről tettem fel, aztán frissítettem a hivatalos oldalakról. (AMD, MSI)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 26. 17:35
 10/16 A kérdező kommentje:
A C-n még a vírusirtó, meg az alap programok (Winamp, Adobe Reader...), a D-n minden más.
2014. szept. 26. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!