Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szétdurrant 2 táp is, lehet...

Szétdurrant 2 táp is, lehet hogy az alaplappal van gond?

Figyelt kérdés
Tegnap este gondolt egyet a táp (vadonatúj 600W-os Cooler Master, kb. 2 hete használom) kifüstölt, majd durrant egyet...ma reggel kicseréltem a régi, de működő 450W-os tápomra és amint bekapcsoltam, szintén durrant egyet..elég a gépemnek a 450 watt is, mivel kb csak az i5-ös procit kell meghajtania, videokártyám nincs még. Lehetséges, hogy akkor a lapom rossz? Az sincs még 1 hónapos sem.

2014. szept. 23. 07:19
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:
Hálózat rendben van? Más eszközök nem mentek tönkre?
2014. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Minden más megy, ráadásul nem volt túlterhelve a hálózat mikor ezek bekövetkeztek
2014. szept. 23. 07:33
 3/17 anonim ***** válasza:
A fatális véletlenen túl én inkább az elektromos hálózatra gyanakodnék. Egy kontakthibás bekötés egészen érdekes feszültségkilengést tud generálni.
2014. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én első körben megnézetném valakivel az elektromos hálózatot. Valószínűbb, hogy ott van a probléma. De nem kizárt az alaplap hiba sem, szóval nem éri meg próbálgatni.
2014. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint 7 év után gondolt egyet a hálózat és meghülyült? Mert eddig egyik gépemmel sem volt gond.
2014. szept. 23. 07:42
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha ez a pontosítás segít, akkor még annyi, hogy tegnap a füst durr után megnéztem belül az alkatrészeket és semmi nem volt forró, csak a táp büdös volt.
2014. szept. 23. 07:46
 7/17 A kérdező kommentje:
+ a táp kábelem meg van törve, de nem a vezeték, csak a borítás...én már semmin nem lepődnék meg, okozhatja ez is a hibát?
2014. szept. 23. 07:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet egy zárlat is az alaplapon, de az elektromos rendszer hibája még mindig valószínűbb.


Másrészt ha már azt kérdezed "Akkor ezek szerint 7 év után gondolt egyet a hálózat és meghülyült?", én azt kérdezem "Akkor ezek szerint minden előjel nélkül gondolt egyet az alaplap, és meghülyült?".


Harmadrészt ha az alaplappal van a gond, akkor veszel egy másikat, és kész. De ha a hálózattal van a gond, akkor az is ugyanúgy el fog füstölni, és kidobtál egy rakat pénzt az ablakon. Kihívni egy olcsó villanyszerelőt, aki rámér a hálózatra (vagy keresni egy ismerőst, aki ért hozzá), még mindig olcsóbb, mint venni egy komplett gépet, és aztán bukni az árát.

2014. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A kábel szigetelésének törése egyértelműen okozhatja a hibát.
2014. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És nem mellesleg életveszélyes is.

Ha a kábel szigetelése sérült (ha látszólag csak a külső szigetelés, a belső nem, akkor is) az kuka.

2014. szept. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!