Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a laptopomba szeretnék...

Ha a laptopomba szeretnék plusz RAM-ot venni, mire kell odafigyelni h gond nélkül működjön a rendszer? Illetve érdemes-e?

Figyelt kérdés

Egy eléggé régi, már kaksi gépről van szó de még nincs pénzem egy újra. Netezésen kívül sok mindenre nem nagyon lehet már használni... és eléggé lassú.


Intel Core2 CPU T5200 1.60GHz, 1GB RAM, Ati Radeon Xpress Series


Én arra tippelek h még 1 giga RAM javítana kicsit a helyzeten, szóval az első és legfontosabb kérdésem h van e értelme venni bele? Tényleg gyorsabb lesz? (nem szívesen költök erre 3 4 ezernél többet már, úgy néztem az a legolcsóbb)

Ha igen: Most egy 667Mhz-es van benne akkor gondolom a másik is olyan kell legyen, nem?


Még annyi h ha esetleg tudtok helyet Pesten ahol nagyon olcsón hozzá lehet jutni, használtan akár akkor írjátok meg. (ebbe a használt is több mint tökéletes)



2014. szept. 21. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem érdemes! Inkább gyüjtögess egy új laptopra!
2014. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy évig még tuti h nem akarok új gépet venni (még annyi van vissza a suliból), és hosszútávra tervezek szóval vmi normálisat akarok majd.


Oké h nem, de miért nem?

2014. szept. 21. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

1GB RAM az kevés ebben a mai világban! Ha teszel hozzá mégegyet akkor lesz 2GB de még az is kevés! A mai vilagban a 4GB RAM a minimum!


A proci már elavult!

Ha teszel bele még 1GB RAM-ot akkor nem lesz gyorsabb!

2014. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom h kevés a 2 giga, de ehhez a géphez... és nem az a vágyam h fusson rajta egy 2014-es játék, de legalább a youtube ne szaggasson. :D

A rendszerkihasználtságot nézve a ram inkább mozog 70-80% környékén míg a proci közel sem annyira a maximumon, ami nyilván függ attól h mit csinálok de ezért gondoltam h hátha az javítana.


Azért még szívesen meghallgatnék több embert is, akik ne adj isten informatikus pályán vannak. (nem tudom h te azon vagy-e, csak írtam h az jobban megnyugtatna, köszi a választ)

2014. szept. 21. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:
2gb elég ahhoz, hogy a win7/8.1 élvezhetően fusson.
2014. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szántóvető ***** válasza:
az én gépem még a tiednél is gyengébb de a youtube videó nem szaggat rajta egyáltalán.(bebaxna ha egy videot nem lehetne rajta normálisan megnézni..) a tied DDR2 RAM lehet ami lassú viszont az egy giga akkor is kevés. [link]
2014. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha csak youtube-ozok akkor nem de ha mellette fut még egykét dolog akkor nagyon belassul a gép.
2014. szept. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!