Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A házamban rosszul áramlik a...

A házamban rosszul áramlik a levegő, hogy lehetne-ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Van a gépház. A gépház jobb oldalára van felrakva az alaplap. Innen a proci ventinlátora bal oldalra fújja a levegőt. A tápegység a gépház tetejében van elhelyezve úgy, hogy a tápegység lefelé fújja a levegőt, (proci és tápegység által kifújt levegő keresztezi egymást) Az alaplapba van a videokártya, amelynek ventinlátorai pedig a lefelé fújják a levegőt vagyis a ventiktól kb 5cm -re lévő gépház aljába. Van a gépházban egy veninlátor elöl, az szívja a levegőt.


Tulajdonképpen csak kavarog a gépházban a levegő és nagyon lassan áramlik ki belőle. A gépház hátulját végigtapogatom nem vagy néha-néha érzek egy nagyon-nagyon-nagyon gyenge fuvallatot. Mit lehetne, tenni, hogy jól áramoljon a levegő?


(ház M-tech AS08A BK-BLUE)



2014. szept. 17. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik házban az a legjobb megoldás ha az elején szív egy befelé, a hátulján meg egy kifújja a levegőt. Ez olyan mint a huzat egy házban.Az hogy most van egy kis légáramlat nem lényeg. Annál erősebbet kell csinálnod ilyen irányban és menni fog.
2014. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A processzor, a videokártya és a tápegység ventilátora is úgy múködik, hogy a hűtendő felület felé FÚJJA a levegőt, nem pedig szívja onnan.

Egyedül a processzor esetében fordulhat elő, hogy nem az alaplap felé fújja a levegőt, hanem azzal párhuzamos irányban.

A tápegység kifelé termeli a levegőt a házból.

A videokártya ventilátora pedig a kártya nyákja felé dolgozik.

A ház hűtőit úgy szoktuk beszerelni, hogy az lől lévő kívülről szívja, a hátsó pedig kifelé fújja a levegőt.

2014. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is, nem érdemes olcsó házat venni, többek között ezért. Nekem egy Sharkoon Vaya házam van, elől 12 centis venti szívja be a levegőt, hátul 12 centis ki. Tökéletes légáramlat, proci alapjáraton 30-35 fokos, játék alatt 65.

Ezt azért mondom, mert házon nem ajánlatos spórolni.

2014. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2:-es


A tápegység nekem nem kifelé, hanem a gépházba termeli a levegőt.


A gépházon meg nem spróolni akartam, hanem ez tetszett, és több ismerősöm is meg volt vele elégedve!

2014. szept. 17. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:

1-1 előre-hátra

vagy 1-1 lentre-fentre


nem érdemes 10 ventilátort rakni bele.

Arra figyelj hogy kb ugyanannyi levegőt fújjon ki mint amennyit beszív, mert akkor csak megáll bent a meleg.

2014. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4 Én olyan tápegységgel még nem találkoztam. (Hacsak valami mekkmester nem fordította meg a ventilátort a tápban)
2014. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]



Ez van nekem! A ventinlátor lefelé néz.

2014. szept. 17. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Hát pajtás, az a táp úgy működik, ahogy én mondtam. Házból szív, hátra fúj.
2014. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne a kezeddel próbáld, hanem egy darab fonallal, vagy tollal, vagy egy könnyű papírral.
2014. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy CTG-550-80P tápom. Játékok közben kézzel is érezhető volt, hogy mögötte kifelé áramlik a meleg levegő.
2014. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!