Hogy kell megcsinálni? Egy kondenzátor 1,5mJ energiát tárolt el. A lemezek 2cm sugarú körlapok. A lemezek távolsága 2mm. Köztük levegő van. Mekkora a térerősség értéke? Mekkora feszültségre töltötték fel a kondenzátort?

Köszönöm a segítséget :)

2014. márc. 10. 19:30
 1/1 bongolo ***** válasza:

Adatok:

W = 1,5 mJ = 0,0015 J

r = 2 cm = ... m

d = 2 mm = ... m (ezeket váltasd át)

levegő permittivitása (gyakorlatilag ugyanaz, mint a vákuumé):

ε = 8,85·10⁻¹²As/Vm


Néhány képletet kell tudni:

A lemez felülete: A = r²π

A kondenzátor kapacitása: C = ε·A/d

A tárolt energia: W = 1/2·CU² → U = √(2W/C)

A feszültség és térerősség kapcsolata: U = E·d → E = U/d


Ezeket mind ki lehet sorban számolni.

2014. márc. 10. 23:46