Köszönöm a segítséget :)2014. márc. 10. 19:30
1/1 bongolo válasza:
Adatok:
W = 1,5 mJ = 0,0015 J
r = 2 cm = ... m
d = 2 mm = ... m (ezeket váltasd át)
levegő permittivitása (gyakorlatilag ugyanaz, mint a vákuumé):
ε = 8,85·10⁻¹²As/Vm
Néhány képletet kell tudni:
A lemez felülete: A = r²π
A kondenzátor kapacitása: C = ε·A/d
A tárolt energia: W = 1/2·CU² → U = √(2W/C)
A feszültség és térerősség kapcsolata: U = E·d → E = U/d
Ezeket mind ki lehet sorban számolni.