Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router vásárlásnál miket kell...

Router vásárlásnál miket kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 19:53
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Hogy ne DS-Link, Tenda, SMC, Belkin legyen a márkája.


A többi attól függ mekkora netcsomaghoz kell, mekkora terület akarsz vele lefedni, és persze az árérzékenységedtől.

2014. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 pinkpancser ***** válasza:
Milyen összeget szánsz rá? Milyen nethez lesz? USB kell rá? Okosítani akarod?
2014. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

speedtest.net szerint: download speed: 14,90 Mbps upload speed: 2,02 Mbps

Szóval ilyen netem van. :)

Kell hogy legyen WIFI-je, mert 2 laptop van, meg egy asztali gép, az vezetékkel csatlakozna hozzá. Meg esetleg telefonok, ennyi.

USB nem kell (nem is értem mi haszna lehet, na mind1), okosítást se tudom mit jelent :) "érzékenységem" alatt mit értesz, első válaszoló?


Egyébként főleg játékhoz kellene, szóval folyamatos kell hogy legyen a net. A jelenlegi router egyszerűen nem bírja ha feltöltök, vagy letöltök egyszerre több mindent, meghal a router, és ki kell húzni a konnektorból csak akkor jön helyre.

2014. szept. 13. 20:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah összeget elfelejtettem. 5 ezer körül lenne jó, max. De gondolom ezalatt nem is lehet megfelelőt kapni.
2014. szept. 13. 20:13
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha nagyon muszáj akkor lehet kicsit drágább is, a lényeg hogy tényleg teljesen rendben legyen és ne kelljen újat venni még sokáig.
2014. szept. 13. 20:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszokat előre is!
2014. szept. 13. 20:14
 7/10 pinkpancser ***** válasza:
Elvileg egy olcsóbb TP link is bőven elég lehet. USB pedig akkor jó, ha pl vinyót vagy nyomtatót akarsz megosztani gép nélkül. 841-ből már elég sokkal találkoztam, de baj még nem volt vele.
2014. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Az árérzékenységeden azt értem mennyit tudsz rászánni.


Az USB porthoz lehet kötni, pen drive- ot, külső vinyót amit aztán a hálózaton hálózati meghajtókén elérhetsz más számítógépekről, okőstelefonóról, okos TV -ről, mindenről ami a routerhez csatlakozik.

Ezen kívül jó még nyomtató szerverként és vezetékes interneten kívül képes lehet USB csatlakozású (3G/4G) modemeket kezelni.


Az okosíthatóság pedig azt jelenti, hogy készüléken futó gyári firmware -t lecseréli egy Linux alapúra. Ez megnöveli a funkcionalitását és teljesítményét. Pl önálló letöltéseket lehet végezni vele torrenten a számítógép használat nélkül, stb. Kell hozzá némi szaktudás is persze.

Laikus felhasználó szempontjából nincs jelentősége, max annyi, hogy ezek az "okosítható" routerek használtan is többet értnek, keresettebbek, nehezebben értékelődnek le.

2014. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Ebbe az árkategóriába jó választás, a TP-Link TL-WR841 amit előttem mondtak.

Ha N -re végződik nem cserélhető antennás, ha meg ND -re cserélhető antennás. Érdemes az utóbbit venni ezért.

Ha olyan helyen veszed, ahol látod a dobozt is érdemes V9 -es venni, mert az előzőkhöz képest gyorsabb procit kapott. 400 Mhz helyet 550 MHz. Ja és ez is okosítható, bár USB nélkül nem sokra lehet menni ezzel a tudásával. Max AP klienst vagy jelismétlőt lehet belőle csinálni a vállalkozó kedvű barkácsolóknak.

2014. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is a fent említett routerem van, semmi bajom nincs vele csak 2x kellett kicserélni :D Vigyázz az áram ingadozással és a viharral nagyon ! Nekem pl ezért ment tönkre mind a kétszer :S
2014. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!