Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most telepítettem a vadi új...

Most telepítettem a vadi új a8 6600k-s amd apu-mat, de csak biosbol tudom megnezni a homersekletet aida ilyen 7-8 fokot ir ki ami hulyeseg. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
cpu-z és EVEREST-el is nézd meg vagy töltsd le az AIDAT újra nálam ilyet nem csinál pedig én mindig aidat használok.
2014. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezzel: [link]

Van újabb verziója is (Core Temp v1.0 RC6), ezt még véletlenül se telepítsd, mert lefagy a géped és újraindítás után se biztos, hogy életre tudod kelteni.

2014. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Asus alaplap, legujabb Aida!
2014. aug. 29. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
cpu_meter , gpu_meter ezeket kitudod tenni a windows-ra és az aktuális terheltséget és a hőmérsékletet is mutatja.
2014. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Core Temp külön méri a mag hőmérsékleteket, nálam a négy mag hőmérséklete így néz ki: [link]
2014. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Core Temp +1 nálam működik.
2014. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

- rossz a szenzor

- túl új gyártmány szenzor, így a szoftverek még nem ismerik fel rendesen.

- túl elavult vagy megbízhatatlan szoftvereket használsz olvasásra.


Az AIDA meg kicsit érdekes dolog. Szóval réges-régen egy magyar cég kezébe volt, akkor még sima AIDA32 néven volt, nem volt fizetős változata. Ez volt kb. több mint 10 éve volt, utána megvásároltak a külföldiek, akkor lett Everest. Ezek még kicsit vitték tovább az ingynes változatot Everest Home Edition néven (v2.20 -ig), majd utána csak fizetősöket fejlesztették tovább pl. Everest Ultimate meg Enterprise néven több évig. Utána pár évvel ezelőtt visszavásárolták a magyarok, és átnevezték AIDA64 -re, ingyenes változatot továbbra sem csináltak.


Szóval nagyon nem mindegy milyen AIDA -d van. :)

Ezek ugyanis Offline adatbázissal dolgoznak, csak az adott verzió megjelenésig ismerik fel a hardvereket.

2014. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A legújabb Aida64-gyet töltöttem le a honlapukról!
2014. aug. 29. 20:12
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából egy jól szellőző házban van, gyári hűtéssel az APU, elöl egy 12 cm-es 800rpm-en pörgő, hátul egy 9 cm-es Noctua ventilátor ( kicsi, halk és nagy léghorderejű ), ventilátor keringeti a levegőt. Mikor egy hosszabb játék után ( diablo 3 ), megnéztem a bios-ban a hőmérsékletet 54-gyet mutatott, de addig ugye biztos hűlt valamennyit az APU, a hangzavar elfogadható, csak jó lenne egy program, amivel windowson belül is meg tudnám nézi a hőmérsékleteket.
2014. aug. 29. 20:15
 10/10 Gábor_79 ***** válasza:
Az AIDA-val kapcsolatban, egy fórumon elérhető a magyar fejlesztője. Felvázolod a problémát és akár két nap múlva feltölti neked az oldalukra a már használható ingyenes, béta változatát a programnak, ami már jól mér. Jó, nekem nem olyan vadi új kiadású alaplapom volt akkor (Asus Z77-A), de volt egy kis eltérés a feszültség monitorozásban és egy nap múlva megoldotta.
2014. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!