Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Hdmi-vel lenne a gond?

Laci11940 kérdése:

A Hdmi-vel lenne a gond?

Figyelt kérdés

Intel Core 2 Q8400

AMD HD5750

4GB DDR3

Asus VX-279Q monitor


Ezen a héten vettem egy ASUS monitort és sajnos nem az igazi. A gépet korábban már összekötöttem egy Panasonic FullHD plazma tv-vel HDMI segítségével és azt tapasztaltam hogy levágja a kép sarkát. Később ezt Catalyst Control Centerrel orvosoltam és szép képet kaptam. Azonban ugyanezzel a HDMI-vel összekötöttem a gépet és az ASUS monitort és ugyanúgy levágta a képet kinagyítottam de úgy vettem észre, hogy sima D-SUB-al szebb képe van és nem is vágja le a képet. Kicseréltem a HDMI-t egy újabb fajtára de ugyanúgy jártam vele. Nincs ötletem. Ez így normális?



2014. aug. 27. 00:27
 1/9 hypno ***** válasza:

Nem normális.


Nincs a monitorhoz valami illesztőprogram?

2014. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A felbontás be van állítva?

A videokártyához fel van telepítve a megfelelő driver?

2014. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a monitorhoz nincsen illesztőprogram, csak egy szoftvert találtam a hivatalos oldalon, de az nem segített.

A videokártya szoftvere friss, és a felbontás is 1080p.

2014. aug. 27. 22:20
 4/9 hypno ***** válasza:

A D-Sub analóg jelet visz át, amit a monitor elektronikája alakít át a maga számára digitális jellé.

A HDMI-nél viszont a videokártya digitális jeléből dolgozik


A monitor kézikönyve azt írja, hogy nyomd meg két másodpercig az S/A gombot a monitoron és kalibrálja magát.

2014. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hypno ***** válasza:
#3 Az 1080p az szerintem jó, ha tv-vel használod a gépet, de a monitor az másként működik. A natív felbontást kellene beállítani. Esetedben 1920x1080.
2014. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az S/A gombot kipróbáltam, de nem működött.

A natív felbontásnál pedig csak 1680X1050-et enged.

2014. aug. 28. 16:31
 7/9 hypno ***** válasza:

Akkor itt a bibi. A monitorod natív felbontása 1920x1080 képpont.

Milyen képfrissítést használsz? 60 Hz-nél ne állítsd magasabbra. Ha több, vedd lejjebb.

2014. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen okból a Tv-nél alkalmazott beállítások maradtak elmentve a catalystban.
2014. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
csinalok egy prt sc-t holnap és kepfeltoltes oldalara feltoltom majd itt megosztom, kivancsi vagyok a velemenyedre
2014. aug. 28. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!