Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha építek egy HTPC-t, meglehet...

Ha építek egy HTPC-t, meglehet azt oldani hogy mindegyik gép ami ugyanarra a routerre van kötve, lássa a merevlemezeket? Benne ami

Figyelt kérdés

Tehát a HTPC is meg a laptop is rávan kötve ugyanarra a routerre, akkor a laptopról látható valahogy a HTPC merevlemeze? Ha igen, akkor hogy?

Előre is köszi!



2014. aug. 28. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a HTPC-re windows-t telepítesz jobbklikk a mappára vagy meghajtóra, tulajdonságok, megosztás fül, speciális megosztási beállítások, és az everyone elé teszel pipát. Leokézod és innentől hálózaton látja a többi gép.
2014. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell osztani. Windows alatt ez kínszenvedés, Linux op.rendszereknél nem egy nagy durranás.
2014. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha vegyesen használsz Windows XP-t meg Hetet, akkor tényleg szopós, de Win7-től felfelé már gyerekjáték.

G.

2014. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annak szopó aki nem ért hozzá. Én pl 1 perc alatt beállítom az egészet, így ez az állítás nem igaz.
2014. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Win 8 van az összes gépen, a HTPC-n is az lenne.

Akkor ez ilyen egyszerűen lehetséges lenne?

2014. aug. 28. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű igen, gyakorlatilag pár kattintás. De nem kell ezen csodálkozni, windows 98 óta vannak megosztott mappák, lényegében nem változtak, az új windowsok csak könnyebben megtalálják egymást a hálózaton, a körítés változott a lényeg ugyanaz.
2014. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az itteni kérdezőtábor elég jelentős része, hogy úgy mondjam, "nem ért hozzá".

G.

2014. aug. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Informatikából érettségiztem és nem vagyok hülye a pckhez, csak amikor én az xp meg egy win7 párral próbáltam ugyanezt, akkor nem sikerült.
2014. aug. 30. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!