Hogyan tudok ext4 fájlrendszerü pendrive-ot úgy fat32 fájlendszerüvé tenni, hogy a rajta lévő Linux Mint Op. Rendszer megmaradjon és úgyan úgy működjön mint eddig?
Csináltam pár pendriv-ról futó linux-os rendszert (Linux mint és Lubuntu, ezek teljes, telepített rendszerek) és azt szeretném megoldani, hogy Windows alól is láthassam a root particiókat.
Igazából az a kérdés, hogy hogyan tudnék ext4(1.0v) particióból mondjuk egy FAT32 particiót úgy csinálni, hogy a linuxok utána is simán bebootoljanak ?
Szerintem sehogy.
Például azért, mert formázással alakítod ki a fájlrendszert...
Visszavonom, mielőtt megkövezne valaki.
Mert pl. NTFS-FAT32-re már találtam megoldást, még nézelődök, hátha...
Szerintem ne fat32 legyen, hanem NTFS.
Formázd le nyugodtan, aztán csináld meg a live sticket az NTFS pendrive-ra.
Köszönöm!
Én is találtam már programot meg leírást meg mindent, csak nem konkrétan ilyen helyzetre. Mások a windowsuk melé telepítík ezeket (kipróbáltam én is csak egy idő után már zavart a rendszerválasztó menü, meg a sok rejtett meg windowsbón nem látható partició). Azok a programok elvileg felismerik a merevlemez ext4 rendszerét és azon keresztül pakolhatod a fájlokat ide-oda, csakhogy ez a progi nem lát a vinyón kívül nálam semmit. fat-ból ntfs már multkor nekem is meglett formázás nélkül, de ez kifogott rajtam.
Az a link nagyon hasznos volt! Köszönöm!
Ott találtam egy Ext2FSD nevü progit ami láthatóvá teszi a meghajtót és újra enged vele bubuckodni úgy mintha fat/ntfs lenne (már csak at kell megoldanim, hogy erröl a rendszerpenrájvról a TV-m le tudja játszani a filmeket :D
Muszáj ilyen hülyeségekbe is belevágni, különben nem derülhetne ki, hogy mik a valóban lehetetlen dolgok!
Ha bárkit érdekel a még egy alternatív megoldás akkor idő közben rájöttem még arra is hogy partíciókkal hogy lehet ezt megoldani egyszerűbben. A lényeg az hogy ha egy microSD memoriakártyára 4 elsődleges partíciót csinálunk (annál többet nem is lehet) akkor abból a windows csak az elsőt fogja tudni autómatikussan csatolni és/vagy olvasni (nem néztem még sohasem, hogy a többit is fel lehet e csatolni valahogy kézzel vagy sem). Szóval mivel csak az elsőt látja a win ezért egy trükkhöz kell folyamodnunk. Egy linuxban amiben van Disks (más hasonló tudásu program is megfelelő) lemezkezelő, szétvagdossuk a pendrive 1 partícióját 3 felé. (célszerü egy 16GB-nál agyobb kapacitásuval csinálni ezt a műveletet) Szóval a partíciók sorrendben a következőknek kell lenniük: 1.: FAT32 - ez kapja a maradék helyet a pendriveon, 2.: EXT4 - legalább 10GB, ide kell majd telepíteni a linux distrót, 3.: SWAP - 2GB cserehely tulajbonképpen virtuális memória / hiberfile tároló.
Ezekkel a beállításokkal a pendrive bár nagyon kicsinek fog tűnni windows alól de egy rejtett operációs rendszerünk is lesz rajta amit bárhová magunkal vihetünk és nagyon sok helyen hasznát is vehetjük.
Sok sikert a kísérletező érdeklődőknek!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!