Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "A Windows merevlemez problémá...

"A Windows merevlemez problémát észlelt". A hard disk sentinel szerint nincs baj, akkor (többi lent)?

Figyelt kérdés

Kb. 1 órája jelzett a gépem, hogy merevlemez probléma, azonnal csináljak biztonsági mentést,és a merevlemez javításáig, ill. cseréjéig ne használjam a gépet, adatvesztés elkerülése végett. Továbbá "A következő merevlemezek jelentenek hibát: lemez neve: Hitachi HTS545050A7E 380 ATA Device. Kötet: E:/,C:/,D:/."


No, én persze rögtön összecsináltam magam, tekintve, hogy EGYÁLTALÁN NEM ÉRTEK a gépekhez, és most pénzem sincs új merevlemezre, gépet újratelepíteni sem tudok (azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá, infós ismerősünk van, szóval kivitelezhető a javítás, csak én nem tudom így hirtelen itthon megcsinálni) de természetesen google a barátom.

Letöltöttem a Hard Disk Sentinelt (IT fórumon ezt ajánlgatták egymásnak a tagok), a rövid ön-teszttel nem talált hibát. Egyébként azt írja, hogy

teljesítmény 100%, Kondíció 81% becsült hátralévő élettartam, több mint 1000 nap. A hőmérséklet rendben. Illetve azt is írja, hogy a lemez területén található 32 gyenge szektor. Egyszóval, amennyire én a laikus agyammal elnézem, nincs különösebb ok parára, viszont a gép kidobja a hibaüzenetet.

Most ellenőriztem le a D meghajtót, azt írja, "nincsenek problémák a lemezzel/eszközzel, készen áll a használatra". Ugyanakkor a hibaüzenet szerint a D is hibás. A C meghajtót nem engedi leellenőrizni (tulajdonságok>eszközök>ellenőrzés). Az E még hátra van.

500G 5400R SATA HDD-m van (egyébként Asus notebook pc)


Mi a ménkű lehet szerintetek? Mint írtam, totál laikus vagyok sajnos, de nekem gyanús, hogy egy csúnya vírus lehet az oka(?). Eset NOD antivírus van fent a gépen, most fogok lefuttatni egy vizsgálatot. Ha nem talál semmit, de újra kiírja a hibaüzenetet, mi a teendő? Érdemes infóshoz vinni, vagy csak "szórakozik"?

(ha ez számít, az op-rendszerem Windows 8)

Járt már valaki hasonlóképpen? Bármilyen tanácsnak, tippnek nagyon örülnék:)


2014. aug. 26. 08:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam: Windows 7-es op-rendszerem van.


Most újraindítottam ezt a kis görényt, egyelőre nem jelzett hardverproblémát. Vírusvizsgálatot majd lefuttatok rajta, de már nem megy, muszáj aludnom.


Továbbra is várok minden tippet/tapasztalatot:)

1000 köszönet

2014. aug. 26. 08:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Kondíció 81% becsült hátralévő élettartam, több mint 1000 nap. A hőmérséklet rendben. Illetve azt is írja, hogy a lemez területén található 32 gyenge szektor. Egyszóval, amennyire én a laikus agyammal elnézem, nincs különösebb ok parára, viszont a gép kidobja a hibaüzenetet."


Hát pedig ez elég egyértelműen kezd rönkremenni. Lehet, hogy kritikus helyen van az a 32 gyenge szektor...


Az pedig, hogy nem csak a C-re, hanem a D-re is írja, azért van, mert 1 darab merevlemez van mögöttük.


Én azt tanácsolom, hogy kezdj el új merevlemezt keresgélni. Laptopba 2,5"-os kell. 10-15 ezerért már lehet kapni jót szerintem.

Előtte mentsd le valahova az adatokat, és keress valakit, aki újratelepíti majd a Windowst és a programjaidat, ha neked nem megy.

Persze szervizben is megcsinálják egy kis pénzért gondolom...

2014. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Később lefuttattam egy vírusvizsgálatot, illetve a merevlemezek ellenőrzését, de mindegyiknek az lett az eredménye, hogy nincs vírus, és a merevlemezek is rendben vannak. Azóta nem ugrott fel többször a hibajelzés.

De mindenképp "rákészülök" egy új hardverre, köszi a tippet:)

2014. aug. 28. 20:16
 4/5 anonim válasza:
Azóta működik-e rendesen a merevlemez, vagy feladta? Mert most nekem is kidobta ezt a hibát. Ugyanez a hdd van a gépemben és szintén asus notebook. Lemezkezelésben kifogástalan állapotot jelez win10 alatt, töredezettségmentesítőt is lefuttattam, de azzal se volt semmi gond.
2015. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló:

Igen, "lekopogom", működik:) A Hard Disk Sentinelt telepítettem, 51%-os a kondíciója (amikor ezt a problémát észlelte magasabb volt, azóta lassan lecsökkent 51-re). Nekem sem érzékel hibát, vírusirtó is van fent (Eset Nod), elvileg vírusmentes a gép.

Én is a napokban frissítettem Win 10-re, egyelőre minden jól szuperál, és nem adta ki újra a kérdésben leírt hibaüzenetet. De persze azért odafigyelek rá:)

2015. okt. 16. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!