Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 sata hdd közül hogy állítom...

2 sata hdd közül hogy állítom be, hogy melyik legyen az elsődleges boot eszköz?

Figyelt kérdés
Nekem az alaplapon van 4 db sata port. Egy db van nekem jelenleg az az 1-ben van. De! Szeretnék egy nagyobbat, a régit viszont megtartani még egyelőre. A nagyobbikra átklónozom a rendszert és rádugom az 1-es sata portra, a régit rádugom a 2-esre. Hogy állítom be, hogy az 1-es induljon el és ne a 2-es?

2014. aug. 11. 08:05
 1/6 A kérdező kommentje:
ja igen az egyik legfontosabb, nincs jumper a sata hdd-ken. Az ide-seken volt, azzal egyértelmű volt számomra.
2014. aug. 11. 08:07
 2/6 A kérdező kommentje:
Javítom: "Egy db sata hdd-m van nekem jelenleg az az 1-es sata portban van. "
2014. aug. 11. 08:08
 3/6 hypno ***** válasza:
100%

Belépsz a BIOS-ba és (valószínűleg) a boot fülön a HDD soron kiválasztod, hogy milyen sorrendben észlelje őket a BIOS.

Azután a Boot sorrendnél leellenőrzöd.

2014. aug. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kata kata ***** válasza:

Bios> boot menü: sata 1 csati=ide-1 master

sata 2 csati=ide-1 slave

2014. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
100%

Alapértelmezésben olyan sorrendbe lesznek, amilyen sorrendbe rákötöd számozás szerint. Rá van nyomtatva a csatlakozók mellé (SATA0,SATA1,SATA3, stb.), de kézikönyvbe is megnézheted, ha nem létszik jól.

Ezt a sorrendet természetesen megváltoztatod a BIOS -ba (HDD boot priority).

2014. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 11. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!