Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Találtam a padláson egy...

Találtam a padláson egy Commodore 64 billentyűzetet. Mit kell még szereznem ahhoz, hogy egy működő Commodore 64-em legyen?

Figyelt kérdés

Na, azt azért tudom, hogy nem billentyűzet az, hanem maga a gép ;)

De a kérdésem, hogy egy mai monitorra tudom-e csatlakoztatni? Kell-e még valami ahhoz, hogy működjön?

Az mondjuk eláeulom, hogy kábelem az egy darab sincs.

Nem tudom, mit kellene még leírnom ide...

Köszi minden segítséget előre! :)



2014. aug. 23. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tápegység kell hozzá és egy TV kábel. Elinduláshoz ennyi elég.

Mai monitorra nem tudod kötni. RF és kompozit kimenete van.

2014. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Ház, akkor ez érdekes lesz...

Átalakítóval, ha van olyan? Tápegységet azt honnan tudnék szerezni? Az nem volt mellette. Csak egy szép doboz, benne a géppel.

2014. aug. 23. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Tápot nézz a vaterán, rca kábel meg nem nagy cucc, bármelyik elektronika boltban kapsz. Ha nincs a tv-n rca videó bemenet, akkor euro-scarton kell bevinni. Megoldás lehet az RF (antenna-jel) átvitel is, de úgy rosszabb picit a kép, és nehezebb beszerezni olyan kábelt. Különben kell hozzá valami, amiről a programot/játékot betöltöd a gépbe, mert abban nincs semmi. Ez lehet datasette (speciális magnó) ami magnókazettával működik, vagy floppy meghajtó, ami 5 1/4 inch-es lemezzel megy. Kell hozzá programot is szerezni. A kapott kazettához hozzá kell hangolni a magnófejet, hogy olvasni tudja. Ha lemezen van, az jobb, mert azt mindenképpen olvassa a floppy meghajtó. A játékok irányításához pedig kell egy joystick. Szóval a gép önmagában még alig több a semminél.. Sok sikert hozzá, máig a legkirályabb gép a C64 :D
2014. aug. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na, szétnéztem még jobban, és találtam eltemetve egy magnókazetta-lejátszó dolgot. Koszos fehér színe van, rajta barna nyomógombokkal, és van rajta egy piros lámpácska is. De Kilóg belőle egy szürke kábel, aminek a végét már csak egy kis kábel tartja, a többi leszakadt (a szürke kábel műanyaga ki van szakadva a végén, és ott látszik ez). Ez az? Mert mellette van egy cipősdoboz benne pár kazettával.

Ha ez az, akkor szerintem jobb lesz venni egy újat.

2014. aug. 24. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne szarozz kazettával. Floppy meghajtót vegyél mellé, ha már költeni akarsz rá.
2014. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez bizony igaz. ha lesz egy működő Commodore 64-em és mellette egy floppy-olvasó, az 50 év múlva többet fog érni?

Vagy akkor már csak szemét lesz?

2014. aug. 24. 19:16
 7/7 Reiber Péter ***** válasza:

Commodore64-ből rengeteg készült, igy valószinűtlen, hogy különösen sokat fog érni valaha is.


Hogy mi lesz 50év mulva, azt senki sem tudja, az viszont biztos, hogy ezek a dolgok tárolás közben -ha nincs használva- is "öregszenek", tehát a működőképes gép az lehet, hogy kuriózum lesz valamikor majd a távoli jövőben, de erről a konkrét gépről már most sem tudod, működik-e, azt pedig senki sem tudja, majd X év mulva még pont ez fog-e működni.


Jelenleg még ismeretlen--nem működő állapotban sem értéktelen, bár 1-2 ezer ft-nál reálisan a csupasz gép nem ér többet.


Sokat gyűjtenek ilyesmit, ha nem működik vagy nem érdekel, érdemesebb eladni, mint pl kidobni.

1-2 ezer ft sem jön rosszul és másnál a gép új életre kell, vagy alkatrészekre bontva mint donor szolgálja más gépek feltámasztását.

(mivel alkatrész ezekhez már nincs, a szebb, ritkább vagy értékesebb darabok általában ilyen "kannibalizmussal" javíthatóak csak)


Ez egy külön hobbi terület, roppantul el lehet mélyülni benne.

Aki sosem hazsnált semmilyen régi gépet, annak roppantul nem egyszerű, basic parancsok, a lemez kezelés külön világ, töltés, mentés, lemezmásoló programok, cartridzsek, törőkártya, gyorstöltők, stb..stb...

, nem egy, de 100 vagy ezer kérdésben és válaszban sem lehet még a kis töredékét sem leirni.

2014. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!