Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen billentyűzetet ajánlotok?

Milyen billentyűzetet ajánlotok?

Figyelt kérdés

egy billentyűzet kéne, ezek az elvárások:

zöld világítás

magyar legyen, de qwertz és nem azerty

vezetékes

mechanikus, de ne cherry mx blue vagy brown

legyen esztétikus de hasznos is



2014. aug. 17. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Zöld világítás? Mármint a Num/Caps/Scroll visszajelző fényekre gondolsz? Mechanikus billentyűzetet amúgy nem nagyon találni magyar nyelvvel, vagy ha igen, nem éri meg azt a vastag felárat. Egy sima Lenovo SK-8815 vagy Logitech K120 tökéletes választás ár/érték arányban, ezek igen pöpec, masszív darabok 5000 forint alatt beszerezhető mindkettő.

Mechanikus 20.000 forintnál kezdődik, tudtommal a Tesoro Durandal vihető haza ennyiért magyar kiosztással.

2014. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem, a világítás alatt ilyenre gondoltam: [link]
2014. aug. 18. 12:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az a tapasztalat, hogy aki elég professzionális ahhoz, hogy mechanikus billentyűzetre legyen szüksége, az tud gépírni, vagy legalább tudja, mi merre van a billentyűzeten, szerintem ez a billentyűzet háttérvilágítás ez csak amolyan mesterségesen generált szükséglet, de te tudod.

Amúgy a gyárilag magyar mechanikus bill. kb. 4-5 típus van, azok is ilyen 20-50.000 forintos ársávban, lehet, hogy jobban jársz egy külföldi kioszátásúval magyarító szettel.

2014. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, a mechanikus azért kell, mert én mindig azon gépeltem, laptopon nagyon szokott zavarni, hogy furcsa a gombok lenyomása. Tudok csukott szemmel gépelni, de ha felemelem a kezem akkor jó, ha látom a betűket sötétben. Viszont ezek szerint vagy külföldi, vagy világítás nélküli lesz.
2014. aug. 18. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudok csukott szemmel gépelni, de ha felemelem a kezem akkor jó, ha látom a betűket sötétben. - akkor azt is tanuld meg, hogy sotetben megtalald a bal es jobb kezed mutatoujjaval azt a ket karaktert (a billentyuzeten ez az F es J karaktereknel van) ahol a billentyu feluleten van egy kis kidudorodas. Az jelzi azt, hogy oda helyezd a ket mutato ujjad es ha tudsz gepelni, akkor a tobbi ujjad innen az osszes betut megtalaljak.

Amugy a monitor fenye fog annyi vilagitast generalni, hogy ujra megtalald a betuket es rahelyezd a billentyuzetre a kezed.

2014. szept. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!