Monitort összekötöttem egy tablettel, de nem ad képet. Miért?
Monitorom DVI portjához csatlakoztattam egy hdmi átalakító adaptert, amivel összekötöttem a tabletet.
(Tablet micro hdmi csatlakozóját az átalakító adapter hdmi csatlakozójához)
Próbáltam a monitort újraindítani összecsatlakoztatott és széthúzott állapotban is, ugyanezt a tablettel is végigjátszottam, de semmi, a monitor nem érzékeli a jelet.
Létezik olyan kábel, aminek az egyik vége microUSB, míg a másik vége DVI, vagy VGA, így összekötve a tabletet a monitorral?
Úgy érted miniHDMI, nem microUSB?
DVI biztos, hogy van, VGA nem hinném, mert az már analóg jel, konvertert igényel. Nem hinném, hogy az átalakítós megoldással lenne a probléma, milyen szabványos felbontásokat tud értelmezni a monitorod? Én ott keresném a hibát. Talán az android által alaphelyzetben támogatott felbontások közül valamelyiket képes értelmezni, csak nem arra van beállítva? Beállításokban HDMI beállításoknál tudod változtatni a kimenet felbontását ha stock android van a tableteden, nem pedig valami gyártó által átbarmolt. Ha van ilyen lehetőség, próbáld végig 480p-1080p-ig a lehetőségeket. Ha nincs, akkor el kell felejteni a történetet, én egyébként is javasolnék neked ilyen célra egy androidos miniPC-t.
A tableten van microUSB és micro hdmi bemenet is... de nem ez a lényeg.
A lényeg, hogy van a tableten ilyen hdmi beállítási lehetőség, azokat végigzongoráztam egyenként, se semmi változás. (mikor csatlakoztatom a monitorhoz, akkor a tabletnek elmegy a képernyője, viszont a monitoron csak egy no signal jel jelenik meg...)
Nem lenne rossz egy miniPC, csak az a gond, hogy minek költsek el 20ezret valamire, amit 2ezer ft-ból lehetne helyettesíteni egy egyszerű kábellel?
Következő lépésként szerzek egy MHL kábelt és meglátjuk mi lesz.
Köszi a választ!
Ja, szal MHL képes, így most már értem a microUSB hogy keveredett ide, viszont olyan kábellel még tényleg nem találkoztam, ami MHL képes eszközöket köt össze úgy, hogy az egyik vége microUSB a másik vége DVI vagy VGA csatlakozó.
Számos dolog szól amellett, hogy megfér egy miniPC egy tablet mellett.
A legnagyobb, hogy nem igazán tudja helyettesíteni egy HDMI-s tablet a miniPC-t! Sokan félreértik a HDMI kimenetet, ezt arra találták ki, hogy gyorsban ha prezentálnod kell valamit, esetleg fotókat akarsz megmutatni ismerőseidnek, nyaralni mész s 1-2 filmet megnéznél rajta stb. Erre teljesen jó, de hogy "üzemszerűen" akár médialejátszónak, vagy ált. eszköznek, pl. böngészés, médiatartalmú applikációk futtatása (fuso, teletéka, xbmc), s hasonló dolgokra használd úgy, hogy közben töltőn van, nem egészséges, ill. sehogy sem az. Ha folyamatosan lemeríted, majd feltöltöd úgy is, s ha folyamatosan töltőn van úgy is veszít az akkumulátor az élettartamából, míg ha erre egy külön eszköz van beüzemelve, akkor hosszabb életű lesz a tableted aksija, arról nem beszélve, hogy gyak. bekapcsolva lehet a miniPC non-stop, hisz fogyasztása nagyon elenyésző, erősen terhelve sem fogyaszt 5W-nál többet, átlag fogyasztása pedig 1-2W.
Ha van egy miniPC is, az működhet UPNP/DLNA/miracast/airplay módban is, azaz megteheted azt, hogy egy szervert telepítesz a miniPC-re, egy klienst a telefonra, tabletre, s a tartalmat wifin keresztül kiküldöd a TV-re, így a tablet, telefon tartalmát nem is muszáj megosztásként kezelni. Akár vezérelheted is a miniPC-t tablettel, telefonnal, ez főképp médialejátszásnál előnyös, egyéb esetben nem igazán kényelmes, de nem kényelmetlenebb, mint a légegér vagy egy touchpad egy notebook-on.
A box kialakítású eszközöket tartósan terhelheted nyugodt szívvel, mert van hűtőborda (passzív), szemben a stick kialakítású eszközökkel, s szemben a tabletekkel. A box kialakítású eszközökön rendszerint van LAN kapcsolatra is lehetőség, ami akár nagyobb sebességű netkapcsolatot is kiszolgál. A tableteken a HDMI kimenet felbontása akkora, amekkora a tablet felbontása! Ezt értsd úgy, hogy a felbontás amit állítani tudsz (bizonyos tableteknél) csak a médiatartalmaknál válik natívvá, egyéb esetben felkonvertál csak az adott felbontásra, azaz maga a kezelőfelület, az UI, s a játékok megmaradnak azon a felbontáson ami a tablet felbontása, majd ezt felkonvertálja a beállított felbontásra, bizonyos tableteknél pedig felkonvertálás történik minden esetben.
Ezzel szemben egy jól kiválasztott miniPC-hez találsz custom romot, amihez van 1080p kernel, azaz az valóban fullHD felbontásra képes, most ez nyilván akkor fontos csak, ha a monitorod tudja a fullHD-t.
DE, nem az a lényeg. Mint már írtam valószínűbb, hogy a felbontással vannak gondok, azt kellene kiderítened, hogy milyen felbontásokat képes lekezelni a monitor, ez az, amire nem válaszoltál. Biztos vagy abban, hogy képes kezelni pl. 1280×720-as vagy 1920×1080-as felbontást?
Próbáltad már HDMI képes megjelenítőre kötni a tabletet? Akár ismerősnél, ha otthon nincs ilyen eszköz, nem árt megpróbálni.
Vaaagy, akár más eszközt kötni a monitorra próbaképp, pl. ha van HDMI képes, DVD/bluray-lejátszó, médialejátszó, akármilyen, akár szolgáltatói set-top-box stb. Ezeknél az eszközöknél is tudsz felbontást állítani, ha itt sem működik a dolog akkor vagy az átalakító hibás vagy a monitorod nem támogatja az elérhető felbontásokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!