Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy formázzak meg Windowsal...

Hogy formázzak meg Windowsal egy linuxos partíciót?

Figyelt kérdés
C:\ n a Rendszer ( XP) , E:\-n meg egy Linux telepítővel formázott partíció amit nem lát a windows a sajátgépbe.
2010. jan. 10. 18:19
 1/4 czibles ***** válasza:

leginkább sehogy.

win nem tudja kezelnia linux-os particiókat (nah jó van 1 kis progi amivel elvileg tudja, de formatálni szerintem azal sem tudja).

hiren boot CD-t letöltöd abba van particion magic és azzal megcsinálod bootoláskor)

2010. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bővebben?
2010. jan. 10. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam,de szerintem ezzel megoldható:EASEUS Partition Master 4.0 Home Edition


[link]

2010. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 czibles ***** válasza:

(1.es vagyok)

előzőnek:

azzal szerintem nem lehet linuxos particiót törölni, legalábis nem írja.

nah de, hogy mit és hogyan:

1. letöltöd: ***** (bocs a rapidért, de csak most igy hirtelen ezt találtam)

2. kiírod egy újrairható CD-re

3. újraindítod a gépet és bebootolsz a CDről

(innetől már nem 100%osan emlékszem)

4. a megjelőnő menüben (legfölül) partition tools

5. azon belül kiválasztod úgyszintén legfölül van a partition magic

6. elindul a program és amit ezen belül csinálsz arra nagyon filgyelj, mert könnyen leformatálhatsz mindet a gépeden. ezköztár alatt valahol van, hogy melyik vinyódon lévő particiókat akarod módositani, ott válaszd ki amelyiken a linuxos(ok) van, ha csak 1 vinyód van akkor ezzel nincs gondod).

7. ezköztár alatt látsz egy hosszú csíkot az a vinyód és azon látod, hogy hány részre is van feldarabolva.(minimum 2 linuxos particiód van: SWAP és egy EXT3 vagy 4-es)

8. kiválasztod az egyik nem kellőt (csíkon rákkatintasz)

9. partition menü / delete aztán beirod neki: OK (jut eszembe, ha USBs az egered / billentyűzeted azt bios-ban engedélyezni kell, amire nem emlékszem így fejből, hogy mi a neve)

10. meg ismétled a másikkal is (NTFS-es partició az rózsaszínű az(oka)t ne piszkáld, azt a win használja)

11 kijelölöd (8. pont) az (emlékeim szerint) a fehér részt a vinyón az a formázatlan

12. partition menü / creat itt kiválasztod hogy NTFS és le OKézod

13 jobb alul apply (itt fog megcsinálni mindent a törlést is és formatálást is, ha ez alött kilépsz nem lesz változás) aztán exit

14. miután kilépett a progi és már csak a promt villog nyomsz egy CTRL + ALT + DEL-t és újra indul a gép és amin eddig a linox volt most már háttér tárnak tudod használni és D:\-nek fogja látni elvileg

(amenyniben eddig a grub volt a boot loader akkor szivás van mert akkor nem fog indulni szerintem a win. de ha utólag raktad fel a XP az felülirja ezt és nincs problémád)

remélem elég bőven fejtetem ki



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!