Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel formázzak winyót?

Mivel formázzak winyót?

Figyelt kérdés
Most fogok kapni egy sata-s winyót, és nem tudom a régit mivel formázzam le. Valami ötlet? Teljes formázás kéne, de azért még lehessen használni...
2009. jan. 31. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A formázástól még használható marad, csak az adatok törlődnek róla.

Én a PartitionMagic7 vagy 8 nevű programot ajánlom.

2009. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Lehet én vagyok a hülye, de hogy érted, hogy mivel formázd le??


Jobb gomb a helyi lemezen, aztán Formázás..


Ha meg vmilyen operációs rendszert is akarsz rá rakni, akkor lemezzel..

2009. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, de az én winyóm elég furán viselkedik.... Egyszer megcsináltam, hogy a 80 GB-ból csak 20-at formázzon, azt meg is csinálta, de utánna a többit is szerettem volna formázni, de hibával lépett ki az összes program...
2009. jan. 31. 11:45
 4/8 anonim válasza:

Mint írtam, simán formázáshoz katt jobb gomb, aztán formázás.


A PartitionMagic-el merevlemezek újrafelosztása vagy azok átméretezése, árhelyezése, összefűzése vagy szétdarabolása, illetve másolása is lehetséges.

2009. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én amikor oprendszert telepítek, akkor szoktam partícionálni. Amelyik partícióra feltelepíted a windowst, azt amúgy is leformázza, a másikon meg jobb gomb - formázás.


Nekem még hibát meg ilyeneket soha nem írt ki, szal nem tudom.

2009. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most formázom egy progival, amit cd-re kellett kiírni, és összesen 31 óráig fog tartani :) Elég alapos munkát végezhet. És csak 80 GB-ról van szó :)
2009. febr. 1. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

A Windows formázás nem csinál tulajdonképpen semmit (de tényleg), törli a fájlbejegyzéseket, a fájlok kiosztását, elérési helyét, de az adatokhoz NEM NYÚL.


Amit a kérdező most tesz, az formázás. Mert most a program, amivel formáz, az egész lemezt teleírja "0"-val. Azaz minden egyes bájtot átír nullára. És hogy tetőzzem, ezt kb. 16-szor teszi majd meg, ha ennyi ideig tart :D

Utána a lemez le lesz formázva.

2009. febr. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, leformáztam, beraktam a másik gépbe, és láss csodát, már jó is lett :)
2009. febr. 15. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!