Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jó a wifi?

Miért nem jó a wifi?

Figyelt kérdés
van egy toshiba satellite l500 laptopom, és ujra telepités után nem müködik a wifi, fent van a driver is meg minden ami volt is elötte, de a hálozat ikonnál nincs a lista az elérhető hálozatokról, és ami furcsa hogy nem reagál az fn+f8 kombinációra, ez kapcsolja a wifit ki be, de a többi fn+kombináció müködik... fényerő stb... az jó, ötletek?

2014. júl. 21. 22:24
1 2
 11/19 CspCsj ***** válasza:

Még a végén az derül ki, hogy maga a kis wifi kártya adta be a kulcsot...


Ha az Eszközkezelőben nem szerepel még ismeretlen/unknown eszközként sem akkor fizikailag a renszer nem érzékeli.

A meglévő Realtek eszköz Hardverazonosítóját nézd meg kérlek. (duplaklikk az eszközön, fent Részletek fül, Tulajdonság mezőben Hardverazonosító választása és alatta megjelenik az érték, ilyesmi: VEN_1234&DEV_ABCD&SUBSYS_xxx, csak másold ide)

2014. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
délután 4-után nézz visza még légyszi, mert most el kell mennem itthonról és nem tudom mikor érek haza, de meg irom mindenképp!
2014. júl. 22. 13:43
 13/19 A kérdező kommentje:

[link]


ezek vannak ott

2014. júl. 22. 13:59
 14/19 CspCsj ***** válasza:
Igen ez a kábeles LAN hálókártya, de akkor hol lehet a WLAN kártya? Ha nem látszik akkor vagy kimozdult a foglalatból, vagy meghibásodott, vagy az alaplappal van gond.
2014. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

de ujra telepités elött még meg ment

:/ nem értem

2014. júl. 22. 14:33
 16/19 CspCsj ***** válasza:

Igaz az is előfordult már, hogy hiányzott valamelyik illesztőprogram összetevője, vagy kiegészítő akkor egyszerűen nem látszódott az eszköz.

Ehhez végig kell menned az L500D összes illesztőprogramjának listáján és telepíteni mindent.

2014. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
felraktam mindent egyesével, és semmi :/
2014. júl. 22. 15:43
 18/19 CspCsj ***** válasza:

Hacsak nincsen a gépen elöl/oldalt egy fizikai tolókapcsoló (a képeken és a kézikönyvben nem láttam) akkor nincs több ötletem, hogyan is lehetne bekapcsolni.


A wifi része sajnos pont nem könnyen hozzáférhető (a billentyűzet alatt van), itt látni a STEP 19-nél:

[link]


A windows újratelepítése nélkül is ki lehet próbálni a wifi-t, például letöltesz egy ingyenes Ubuntu Linux-ot, utána kiírod CD-re/DVD-re (esetleg pendrive-ra), majd a lemezről bootolva a kipróbálás menüpontot választva a gépen lévő windows érintetlen marad, de a Linux betöltődik és ha működőképes a wifi eszköz akkor a képernyő tetején lévő állapotjelző csíkon a wifi ikonra kattintva csatlakozhatsz a routerre és máris böngészhetsz.

Hasonlóan ehhez a videóhoz:

http://www.youtube.com/watch?v=NJvB97cmrWk

2014. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
ezt az ubuntust kiprobálom, de nem értem én sem, mert észre vettem mikor be kapcsolom a gépet, amig boot-ol egy 3-4 másodpercig felvillan a wifinek az állapot jelző fénye
2014. júl. 24. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!