Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WDS móddal több routert is...

WDS móddal több routert is össze lehet kötni sorban, vagy csak kettőt?

Figyelt kérdés
gyenge wifijel miatt már kettőt összekötöttem, de mivel laptopjaink vannak és nem asztali gépek, így macerásabb wifiadapter vagy ahhoz erősebb antennát venni, így arra gondoltam hogy veszek egy harmadik routert, egy erősebbet, vagyis ha kapok olyat akkot egy 841ND-s tplinket, mert olyanom már van egy és meg vagyok vele elégedve... és egy jobb adapter is ott van majdnem 4-5 ezer... így szerintem felhasználhatóság terén jobban járnék egy harmadik routerrel... már ha akár hármat is össze lehet kötni wds-el...

2014. júl. 20. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség routereket összekötözgetni.

Jobban jársz, ha van 1 routered, meg veszel egy multifunkciós repeatert, vagy konnektoros jelerősítőt, vagy konnektoros jeltovábbítót.


A multifunkciós repeater úgy néz ki, mint egy router, felveszi egy beállított wifi jelét, és azt szórja a saját körzetében.


A konnektoros jelerősítő egy kis szúnyogriasztó méretű repeater, ami ugyanazt csinálja, mint az előző.


A konnektoros jeltovábbító szintén ez, csak az a fázis vezetéken továbbítja a jelet, és az összes konnektorból ami a lakásba van, fogja szórni a wifit. Természetesen csak akkor ha a konnektorban 1 fázisvezeték van.

2014. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

gond van a wifijellel mert az egyik helységben jóformán semmi nincs de a másik irányba több portán/házon kersztül akár 100 méterről is lehet stabilan netezni... egy másik oldalon megkérdeztem és ott rám is írt egy tag akinek válaszoltam is... itt a levél... így könnyebb és gyorsabb lesz elmagyaráznom..:



Hali!


Valószínü sok a vas a házban és azért gyengébb a jel a másik helységben

de ha még többet kötsz össze még gyengébb lessz a jel própálj meg 1-et valami központi helyre tenni és jobb lessz a jel figyeld meg.


és ezt válaszoltam:


Hali.


Hát nem tudom... vannak radiátorok, egy kandalló a folyosón, de az nem olyan nagy meg van egy bojler meg egy gázkazán, de ezek közül csak a kazán meg a kandalló esik az útjába a jelnek, mert ahogy van nálam a router meg a szomszéd szobában oda egyenesen megy a jel.. ha a másik szobában lévő routerre kapcsolódunk a már említett helységből, akkor is alig van jel meg nem is az hogy akkor gyenge miután felkapcsolódtunk, hanem alapból a jel olyan 30 % körül mozog ha kijövök a folyosóra akkor meg felugrik 100%-ra és oda abba a problémás szobába is egyenesen megy a jel ha a másodlagos routerre kapcsolódunk.



Egy időben egyedül ott lehetett a házban mobillal telefonálni mind a három hálózat kártyáival, most be se vigyük a telefon mert örülhetünk ha egyáltalán kicsörög... és közben sem a bútorozásban, sem az elektronikai felszerelésben sem semmiben nem lett módosítva az a szoba...

2014. júl. 20. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Hajítsd ki az összes tp-link fost, és elég lesz egy rendes router is egy bivaly antennával.


Egyébként 4 a max, ha jól emlékszem.


Egyébként a repeater ugyanazt csinálja mint a WDS. Tehát az is csökkenti a sebességet.

2014. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok vas van a házban...szerintem a válaszoló arra számított, hogy kidobálsz neki pár vasat :DDD A "sok vas" nem befolyásol semmit. A mikrohullámok téríthetik el, vagy gyengíthetik jobban a wifi jelét. Pl. mikró gyengítheti még kikapcsolt állapotban is.


De az előttem szólónak igaza van. Az is megoldás, ha felszereled a routert erős antennákkal (ehhez nem biztos, hogy kell új routert is venni)

2014. júl. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vasbeton szétszórja a jelet, ezért gyengít.


Kellhet az új router, mert gyengék azok a szappantartók, mint a harmatos lepkefing. és bivaly antennával csak torzítana.


#3-as voltam.

2014. júl. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!