Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb processzor? AMD...

Glory man utd 2000 kérdése:

Melyik a jobb processzor? AMD X4 A10 7850K vagy Intel core i5?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 19:54
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

Felesleges húzni 6861.7 MHz-re a Pentium G3258 procit. Egy MSI Z97 PC Mate alaplap 25k és egy COOLERMASTER Hyper T4 RR-T4-18PK-R1 proci hűtővel 8k, a Pentium G3258 procit 4.4GHz-n hozza a Core i7 4770 szintjét, játékok alatt.

[link]


[link]


[link]

2014. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
Azért azt ne feledjük, hogy a 2 mag nem 4 mag, így az i7 mégiscsak erősebb.
2014. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

# 11

Több okból vérzik ez. Egyrészt az egyszeri user aki még a windowsal is bajban van pont ilyen tuningot fog otthon csinálni..Azonfelül meg a tesztben lemérték két játékkal ahol még az egyikben alapon is VGA limitet mutat, ennél több kell hogy olyan következtetéseket tegyél.

2014. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
A szorzózármentes pentium arra jó, hogy húzva kihajtson egy r9 270x/ r9 280 kártyát, nem az i5/i7 helyettesítésére.
2014. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:

# 13

Szerintem itt nem az egyszeri user fog ilyen procit venni, ő nekik bőven megfelel az i3-4340 3.60GHz is. Azok fogják átgondolni, akik A10 7850K esetleg a tuningos FX-ben gondolkodtak. Ha figyelmesen végigolvasod, akkor láthatod, hogy a G3258 4,5ghz-4,8ghz-n nincs proci limit és mellette egy GTX 780 Ti. Egyébként alapon egy GTX 780 Ti mellett egy FX 6300 is cpu limites, de lehet, hogy egy AMD FX-8320-as is az lenne.


Itt egyesek folyamatosan arra várnak, hogy valami isteni sugallatra a többmagos procik (pl:FX-6300-->FX-8350) mag amögé utasítsák az erős kétmagosokat, játékok alatt (pl: i3 4340 -->i3-4360, esetleg Pentium G3258) Csak azt nem veszik figyelemben, hogy folyamatosan jönnek az új architektúrára épülő feldolgozó magokkal ellátott 2 magos procik amelyek, lazán lekörözik a régebbi architektúrára épülő 4-6-8 magos procikat. Erre mondják, hogy a fejlődésnek és az üzletnek nem lehet az útjába állni. Sok emberkét fájdalmasan érint, de ez van.

2014. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

Látom nem értetted meg amit írtam(hol volt itt CPU limitről szó?)...azonfelül meg aki nem egyszerű user és ilyen tunigot tervez nem gyk-n fog ilyen kérdéseket dobálni, szóval megint csak nem a célközönség.


A mondandó másik felét meg ignorálom ha nem bánod, semmi köze nem volt itt semminek ahhoz és az ilyen terű vita se ide tartozik.

2014. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
60%
A mondandóm lehet ignorálni, egyébként nem is vártam többet tőled. Egyébként a mondandóm másik felét a kérdezőhöz irányítottam, hogy megértse az intel a jobb választás. Ha észrevetted volna elválasztottam a két szöveget egymástól.
2014. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
64%

Szegény kérdező most már biztosan teljesen bizonytalan a sok infótól amit elé raktatok.

Ugyanúgy mint ezen a másik kérdésben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

Olyan adatokkal hadakoztok, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Egy hozzá nem értő pedig csak összezavarodik tőle nem hogy tisztábban látna, még ha igazatok is van ebben-abban.

Nem tudnátok konkrétan csak a fő kérdésre válaszolni tök egyszerűen, úgy hogy visszakérdeztek a kérdezőre: mi célból érdekli a két számolóegység közötti különbség: -vásárlás? -fejlesztés? -csak úgy eszébe jutott megkérdezni? -van már valamilyen alaplapja amibe tenne egy procit? -esetleg játékra szeretne számítógépet összerakni és még semmije sincs de mennyi összeget szánna rá? -vagy nem érdekli sem játék, sem renderelés, egyszerűen böngészni kell és filmet nézni? ..stb


Néha szánalmas ami itt is megy, de tipikus jelenség sajnos más fórumon is ez a körbe-karikába kerülgetős válaszsor, aminek a végén nem derül ki semmi....

2014. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
61%
A tö..m se tudja mi az az ignorálás nem értem miért nem lehet Magyarul írni ha már Magyar fórumon ír valaki. A másik észrevételem, hogy ha valaki értelmes hozzászólást ír azt a nagyokosok rögtön leszólják, szánalmas. Most készülök gépcserére én is AMD Athlon X4 760K gépemet akarom lecserélni, és a hasonló kérdéseket végig szoktam olvasni, szerintem nem egyedül vagyok ezzeol. Én érdekesnek találtam ezt a Pentium G3258 processzor tuningot, még nem hallottam sehol. Lehet, hogy átigazolok az intelhez. Nekem elég hasznosnak tűnt ez az infó. Akit meg zavar az ne olvassa. Tö..m kivan a sok okoskodóval.
2014. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

"egyébként nem is vártam többet tőled. "

Személyeskedésből ötös, nem tudom én hol tettem azt, de a következtetéseid ebből megtarthatod magadnak. Azt meg, hogy kettészedted az üzit még nekem is jöhetett, tartalmát nézve többek közt jött is, nem feltétlen helytállóan, de ez olyan szintű vita aminek gyk-n semmi keresnivalója.


Utolsó. Elnézést kérek akkor kb minden ember nevében aki választékosabban fejezi ki magát mint az átlag.


A kérdésre a válasz meg a kérdés elején lett elodázva, egy válaszolókivételével senki se tudott arra rákérdezni amire kell.

2014. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!