Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől melegszik a videókarim?

Mitől melegszik a videókarim?

Figyelt kérdés

Tökéletes volt végig már fél éve megvan, most az útóbbi 1 hétben elindítom a gépet kb 15-20 percig 35 fokos a vga tökéletes minden jól megy, utana felmegy kereken 80 fokra attól se lejebb se feljebb nem megy viszont a jatekok ilyenkor laggolnak és a videók is, nemhiszem hogy a melegtől mert elég jó a levegő itt, hűtve is van rendesen , ennyi erőből régen is csinalhatta volna.

Gépem adatai: A gép neve: Maisterz PC

Processzor: Intel Pentium G3220

Memória: Corsair 4GB DDR3 1333MHz

Videókártya: GAINWARD GF GTX660 OC 2GB 192bit GDDR5

Alaplap: ASROCK H81M-DGS

Ház: CoolerMaster

Tápegység: Chieftec CTG-500-80P


Válaszokat előre is köszönöm.



2014. jún. 26. 16:08
 1/8 SoulEater7797 ***** válasza:
Vedd le a ház oldalát, tisztítsd ki a kártyát.
2014. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A ház oldala , nincs rajta , a takarítás is megvolt már :/
2014. jún. 26. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem csinálsz semmit, akkor is felmelegszik "magától"?


Ha igen, akkor elképzelhető, hogy egy "vírus" bányászik éppen vele vagy ilyesmi.


Én így járnék el:

1. Nézegetném a Feladatkezelőben a folymatokat, és a gyanúsakat bezárnám. Bár ehhez tudni kéne, mi a megszokott és mi a fura, illetve olyannal még személyesen nem találkoztam, ami a GPU-t használta volna masszívan. A feladatkezelő meg ugye CPU-t és memóriát mutat szinte csak...

2. Víruskeresés (én Avastot használok már régóta, igaz nem keresésre, hanem aktív védelemre. De amióta megvan, nem is nagyon volt értelme keresgélni...)

3. Ezt is lefuttatnám: (telepíteni is kell persze)

[link]

2014. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megpróbálom. Igen úgy melegszik hogy nem fut semmi csak simán áll az asztalon.
2014. jún. 26. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Vírus nem bányászik, azt a föld alatt szokták. GPU-t meg végleg nem használ. A ház oldalát tedd vissza. Direkt úgy vannak kialakítva a házak, hogy segítség a hőáramlást. Ha hátra felteszel egy hűtőt azzal mégtöbbet segítesz. (Kifele szívja, ne befele fújja!) Azon kívül ha garis vidd vissza és kitisztítják. Ha nem garis, akkor add oda valakinek, aki ért hozzá és kitisztítja, újrapasztázza. Bár fél éves karinál ilyen nem nagyon fordulhatna elő. Továbbá a nem megfelelő driver is túlhajthatja a karit.
2014. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem, kitakarítom újra, újratelepítem a gépet. És ha utána se jó elviszem gariba mert az van rá.
2014. jún. 26. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Újra kéne pasztázni a kártyát.
2014. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5-ös

Bitcoin meg hasonlók bányászásáról még nem hallottál, ugye?

Nem egy hasonló kérdésnél derült ki, hogy valamilyen miner.exe futott a háttérben. De nem véletlenül tettem idézőjelbe a vírus szót sem, mivel nem vagyok benne biztos, hogy ezek is a vírus kategóriába tartoznak-e.

Egyébként neked mit jelent a vírus? (Mármint számítástechnikai értelemben...)


Azt meg nehezen hiszem el, hogy egy kártya alapjáraton 80 fokos lenne rossz paszta ide vagy oda... Mivel nem gondolom, hogy a kérdező leszedte volna a hűtőrendszert róla. De ha mégis így volt, akkor nektek adok igazat.

2014. jún. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!