Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire az...

Miért melegszik ennyire az AMD FX-6300?

Figyelt kérdés

Néhány napja van meg az új gép, de nagyon melegszik. HWmonitoron nézem az adatokat, meg az alaplap is figyelmeztet ha 70 fok fölé megy, ez Battlefield Bad Company 2 alatt meg is történt. Most ahogy ez írom, a processzor 31 fokos. A ventilátor működik, a szobában 24 fok van. Normális ez a 70 fok játék közben? 10.000 forint alatt milyen cpu hűtőt ajánlanátok?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2014. jún. 14. 08:29
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt találtam, ez mennyire lenne jó hozzá? Elég lenne hogy 50 fok fölé ne nagyon menjen?

2014. jún. 14. 08:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Játék alatt normális a 70 fok, amd procik eleve jobban melegednek. Az a hűtő tökéletes rá, persze ha tuningolni is akarod, akkor én komolyabbat néznék a helyedben.
2014. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most is felment 70 fok fölé, úgy állítottam be hogy akkor sípoljon, de HWmonitor azt írja hogy volt 80 is. Akkor megcsinálom hogy ne sípoljon.

Köszi a választ.

2014. jún. 14. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Az AMD-knek elég szar a gyári hűtőjük, de eddig azért nem szabadna felmenni. Nézd meg, rendesen rögzítve van-e.


Egyébként meg eleve meg sem kellett volna venni. Most még rányomsz 10 ezerért egy hűtőt, hogy ne melegedjen és csendes legyen, 15 ezer pluszért meg már i5-öd lenne.

2014. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a megengedett maghőmérséklet 71C ennél a procinál azaz az Aida64-ben a magoknál ne lépje túl ezt a hőmérsékletet. A jó hűtőn felül fontos a normális rendszer szellőzés is! Én is FX-6300-t használok, de egy 12cm-es Hyper 212+ ventivel, ami már eleve megvolt (ezt anno igen jóárasítva lehetett beszerezni) ezért a gyári hűtő nálam 0 kilométeres, nincs vele tapasztalatom.

A Hyper 212+ hűtő mondhatni halkan tartja a procit hűvösen és 4,6GHz-t is ki tudtam vele préselni Prim95 futtatás mellett, igaz itt már komolyan megugrott a fogyasztás/melegedés. Most alapfeszkón 4GHz-en járatom (turbo kikapcsolva, így vagy energiatakarékos módban vagy 4GHz-en működik a CPU). Jelenleg a szobában bő 27C fok van és a proci alapból -minimális használat mellett- 38C (magokra 19C-t ír, de ezt az értéket elvileg csak full terhelésen érdemes nézni). Most nyomtam 10 perc Prime 95 tesztet (100% terhelés 6 szálon @4GHz) és a CPU érték 61C-ig, míg a magok 50C-ig kevültek az Aida szerint. Ehhez a hűtőnek elég volt egy 1500-as fordulatszám (azaz nincs nagy hangja sem)! A gép is legalább fél éve volt portalanítva utoljára. Játékok alatt természetesen még ennél is alacsonyabbak a hőmérsékletek, így Én csak ajánlani tudnék egy hasonló kaliberű hűtőt!

2014. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most töltöm le a RadeonPro-t, hogy az FPS limitet be tudjam állítani 60ra. Aida 64-ben hogy tudom megnézni hogy milyen melegeket a hardverek? Valamiért nem találom benne ezt a funkciót.
2014. jún. 14. 09:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Aida64 - Számítógép/érzékelők
2014. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 halalfalo ***** válasza:
Aida 64-ben, ha megnyitod, bal oldalt kattints a "számítógép"-re, majd az "érzékelő"-re.
2014. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, törlöm is a HWmonitort :)

Amúgy az alaplapnál normális hogy mindenféle terhelés nélkül 47 fokos?

2014. jún. 14. 09:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Az alaplapon amúgy is passzív bordák vannak, így ezek mérete/kialakítása is számíthat illetve nagyban befolyásol a ház szellőzése is.
2014. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!