Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új monitort szeretnék venni,...

Új monitort szeretnék venni, viszont nem tudom milyet vegyek. Ti milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, hogy nem nagyon értek a monitorokhoz, viszont a régi CRT monitor helyett kellene egy új, de most nem tudom, hogy LED, Plazma, LCD legyen, mert mindegyik jó valamiben stb. Meg olvastam a kontrasztról is, meg a késleltetésről is, tehát kicsit zavaros, viszont egy jó és magas felbontású monitor, szép megjelenítéssel(NEM TV!!) kellene számítógéphez.

A max. ár amit kiadnék érte az 40K, többet nem szánok rá.



2014. jún. 17. 15:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Tehát, akkor az IPS csak egy panel típus igaz? Mert ahol fel van tüntetve az LG honlapján az IPS, ott viszont nincs LED feltüntetve és ugyanez fordítva. Most épp ott nézek monitorokat és külön van LED (gondolom TN) és külön IPS, de hogy most az is LED vagy az LCD arról semmit nem tudok.

2014. jún. 18. 20:55
 12/17 anonim ***** válasza:

Így van, csak panel típus, nem függ attól, hogy LED vagy LCD kijelző.

És nem következik egyik a másikból, ugyanúgy van TN panelos LCD és LED is, mint IPS panelosban. Csak hogy a gyártó miért nem képes részletes tájékoztatást adni a termékeiről, az rejtély...

2014. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Meg még valamit kérdeznék. Miért nincs az LG honlapján a LG 22EA63V-P monitor? Az ipon-on láttam (a válaszodban/válaszában a link), de ugyan ez nincs fent az LG honlapján, csak a támogatásnál, ami elég érdekes.

Az LG-nél csak ezt találtam: LG 22EA63V , de ennél találtam egy kis érdekességet, amit szintén furcsának találok, illetve nem értek: Színskála 72%

Ez mit jelent? Hogy a teljes színskála színeinek 72%-át éri csak el? Mert egyébként ez a monitor tetszett meg a legjobban a kialakítása miatt (, illetva a -P változat, amiről nincs információ), de ha nem megfelelő játékra vagy ilyesmi, akkor nézek mást.


Előre is köszönöm a választ és elnézést a "sz@rozásért", de ha már itt vagyok, akkor kicsit kikupálom magam a témában, meg a monitorok környékén.

2014. jún. 18. 21:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát arról már fingom sincs, lehet kalibráláshoz kapcsolódik, én sose foglalkoztam ennyire a témával, hiszen ha nincs sasszemed, sose fogod észrevenni azt a több millió színárnyalatot, de ha az alap színösszeállítás nem is tetszik, mindig állítható a menüben az teltség, élénkség. Higyj nekem, ha IPS, és LED, az csak jó lehet, esetleg a bevilágítással lehetnek problémák, itt-ott sötétebb, világosabb foltok hosszú záridős fotók esetén látszik, de a teszt arra is kitér.


Ha jól emlékszem, régebben a fórumon olvastam én is arról, hogy a P-s típus nincs a gyártó oldalán, de arra jutottunk ott is, hogy ugyanaz lehet. Szóval nézegesd csak nyugodtan azt, de nem tudom miért nem elég a teszt iponon... :D

2014. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Játékra is kiváló monitor lesz, TN panelok kisebb válaszidővel rendelkeznek, az IPS 5-7ms válaszideje még mindig tökéletes és észrevehetetlen.


Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, lényeg h a sima és a -P változat szerintem ugyanaz, valószínű eleényésző változás lehet a különbség, ami talán említésre se méltó. Vitték a monitort, mint a cukrot, mindenki azt ajánlgatta, olyan mint telefonban a Lumia széria, mindenkinek az van. :D

2014. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nos, meglett az új monitor :D


Végül az LG 22EA63V-P -t választottam és nagyon tetszik. Elég szép képet ad, még állítanom se kellett rajta, szóval az igényeimnek tökéletesen megfelel :)

Ami érdekesség amúgy a monitor vételével kapcsolatban, hogy LG 22EA63V-P ként lett megrendelve és úgy is jött, viszont a gyári dobozon csak sima LG 22EA63V ként van feltűntetve, amit elég érdekesnek találtam, meg azt is hogy 22-es, de mindegy :)

Nos köszönöm szépen a tippeket és a tanácsokat, különösen Thankyou felhasználónak :)

Mentek a zöldek. :)

2014. jún. 27. 19:50
 17/17 anonim ***** válasza:

Na, örülök neki, hogy valaki kitart az akarata mellett. :) Én is gyári beállításokkal használom a Samsungomat, magyaráznak itt fórumokon színkalibrációról (pénzért), meg f**om tudja még mit, de ez mind parasztvakítás.


Én azért nem az LG-t választottam, mert rábeszéltek anno erre a Samsungra, hogy ezen ez az ADS panel az ISP továbbfejlesztett változata... Hát megmondom őszintén én nem veszek rajta észre semmi különbséget. :D Igen, mind 22"-os, hiába 21-re keresel... :D

2014. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!