Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a gépemnek?

Mi baja lehet a gépemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A számítógépemmel gondok vannak és még magam sem tudom, hogy mi lehet a problémája.

Megnyomom a bekapcsoló gombot és általában az alaplapi csipogó szokott egyet pittyogni, de nem pittyog.

Felvillan egyszer a HDD led, aztán semmi. Se kép, se hang.

Próbáltam úgy, hogy a kábeleket megmozgatom, de úgy sem lett jó.

Kipróbáltam egy másik tápegységgel, úgy sem jó. A merevlemezek nélkül is kipróbáltam, úgy sem jó.

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a baja.

Néha, amikor bejön, akkor vagy kék halált kap, vagy bejön a windows, elkezdek internetezni és utána kifagy a kép, beakad a hang (ha zenét hallgatok), aztán megnyomom a reset gombot és ismét se kép, se hang!

Szerelőhöz nem merem elvinni, mert félek, hogy kilopnak belőle valamit.


A számítógépem:


ASRock G41M-VS2 (3-4 éves, ha jól tudom)

2 GB memória (egy apacer és egy kingmax)

Intel Core 2 Duo E7500

450 wattos tápegység


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 15. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meghalt az alaplap. Alapvetően BIOS-hiba.
2014. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha normális szerelőhöz viszed... nem lopnak, különbenis, ebből mit tudnak kilopni? Semmit nem ér kb... a 450w tápegység is vagy rossz hatékonyságú, vagy felesleges egy ilyen gépnek... Vidd el szerelőhöz...


amúgy alapvetően ez alaplap hibára hajaz... ha ingyen van rá lehetőséged, próbáld ki másik gép alaplapjával, de inkább szerelő.

2014. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A táp egy jó minőségű Chieftec CTG-450 tápegység.

Egy Radeon HD 5770-hez vettem, csak még nem jött meg ebay-ről.

Rendben, akkor alaplapcsere lesz!

Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 16. 02:43
 4/6 anonim válasza:

Informatikus vagyok.


Talán NEM 3d-s videokártyád van és olyan sok dolgot csináltál a gépen Nekem is volt ilyen. ezek a programok csinálhatják ezt a bajt: Minecraft, Bluestacks, PowerPoint, Microsoft Visual Studio, és Adobe flash


Megoldás: Vegyél egy 3d-s videókártyát és cseréld ki a videókártyát.


Üdv.: DroopBendzs

2014. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Volt benne egy Geforce 210-es videókártya, de mióta eladtam belőle, azóta már be sem indul!

Eleinte még beindult, de mindig jött a kék halál, fagyások, aztán már bekapcsoltam a gépet és csak világított.

2014. jún. 26. 14:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül megoldódott!

A ramok valamiért nem szerették egymást!

De nem értem, hogy eddig ez miért nem volt baj.

2014. jún. 27. 03:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!