Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ajánlja mindenki az...

Miért ajánlja mindenki az Intel Haswellt?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy AMD kéne, sőt.

Csak jön a Broadwell, amire inkább megéri várni.

Sőt, jobban megérné várni a Skylakere, esetleg a Cannonlakere.

Addig még lehet az AMD is alkot valamit.

Aki meg játszani akar, annak biztos nincs rossz procija a régi gépében sem, van min. 4 GB RAM-ja, a VGA-t könnyen le tudja cserélni, aztán várni és gyűjteni egy jó konfigra, ami legjobb esetben a Cannonlake utáni, amit még nem ismerünk.

De legalább a DDR4 miatt megéri ezekre várni. Tudtommal a Broadwell még nem, de a Skylake már támogatni fogja, egy év alatt össze lehet gyűjteni a pénzt egy faja kis DDR4-es, 4 magos procis és valószínűleg PCI-e 4.0-s gépre (esetleg SATA 3.2 és USB 3.1).

Lehet addig a DVD is idejét múlja, és a Blu-ray meghajtók ára lejjebb megy, bár ez elég opcionális, hogy kinek van erre igénye.



2014. jún. 13. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet várni, de most akarnak gépet. H97-es lappal már ajánlunk konfigot (ami a broadwellnek is jó) ddr4 meg ku*_va drága lesz
2014. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Miért lenne drága? Pár éve a DDR3 is jó áron volt, ma már kevésbé. Az újabb technológia elterjedtével a régiek drágulnak. Bár az tény, hogy kell még min. egy generáció, hogy a DDR4 legyen az elterjedt, ami vagy a Cannonlake lesz, vagy csak ami utána következik.
2014. jún. 13. 16:25
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a Broadwellnek nem lesz jó akár a leggyengébb H81-es alaplap?
2014. jún. 13. 16:27
 4/17 anonim ***** válasza:

Mert jó, és van aki most akar gépet, nem fél év múlva.


Én is ilyesmi hibába estem, bár nem tehettem mást, amikor megrendeltem 5 hónapja h87-es lappal a konfigomat. Persze, akkor még mindenki csak h87-et és z87-et vett, nem is lehetett kapni a 97-es chipsetű lapokat. Szóval most ittvagyok a jó kis konfigommal, de később, ha le szeretném cserélni az i5 4670-et, akkor vehetek új lapot is O.O Mondjuk ez még nem most fog bekövetkezni, de azért bánt egy kicsit a dolog.

2014. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó.. a broadwellnek még a h87 sem lesz jó..
2014. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 BM-Striker ***** válasza:

Azért mert ezek jelenlegi legfejlettebb kapható asztali processzorok.


Broadwell 2015 2. negyedévére várható.


"Aki meg játszani akar, annak biztos nincs rossz procija a régi gépében sem, van min. 4 GB RAM-ja, a VGA-t könnyen le tudja cserélni, aztán várni és gyűjteni egy jó konfigra, ami legjobb esetben a Cannonlake utáni, amit még nem ismerünk. "


Az egy dolog,hogy valaki játszani akar, és más dolog, hogy mennyi pénze van/volt.


Nem látod, hogy hányan akarnak itt 10000-ért "gamer" gépeket venni?


Valószínűleg régi gépük se volt drágább.



Cannonlake 2016-2017-re van ígérve

2014. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Alsó, alsó-közép kategóriában szoktam ajánlani a Haswellt, általában g3420 processzorral, amit majd a kedves vásárló később lecserélhet i5-re. Középkategóriában pedig a h97/z97-et ajánlom i5-tel, az esetleges későbbi fejleszthetőség miatt. Az amd jelenleg az am1-el van elfoglalva, úgyhogy én jelenleg az Intelben bízok. ddr4. Jelenleg biztosan nem, de még jó pár évig gecíre nem éri meg, mert ku¤va drága lesz és nem nyújt az árához képest annyi pluszt, hogy akár középkategóriában jobb lenne a ddr3-nál. És sokan használnak manapság még ddr2-t, ami ideális esetben középkategóriás gamer gépbe elég, lásd pl.: core2quad+8gb ddr2+r9 270x. Szóval akinek van pénze, az vegye csak nyugodtan az újat, akinek nincs, az várja meg, amíg elterjed és lejjebb megy az ára. Én a ddr4-et csak egy dolog miatt várom, hogy elterjedjen; azért, hogy a ddr3 ramok ára lejjebb menjen.
2014. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 BM-Striker ***** válasza:
Broadwell-nek 9-ers szériájú chipset fog kelleni.
2014. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akinek jó gép kell, az gyűjtsön és várjon, elsősorban a fejlesztést szem előtt tartva.

Egyébként miért nem lesznek jó a Broadwellnek a H97 alatti lapok? Nem fognak kihozni új chipsetekkel ellátott olcsó alaplapokat a Broadwellhez? Mert nem hiszem, hogy mindenki kiadna 20+ ezret az alaplapért.

2014. jún. 13. 16:33
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg várni kéne a gép vétellel vagy összerakással vagy ötven évet, mert akkorra már olyan gépek lesznek, hogy a kutyát is leviszi sétáltatni, addig meg felesleges bármire is költeni.
2014. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!