Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek belevágjak?

Szerintetek belevágjak?

Figyelt kérdés

ismerősöm, akvel jóban vagyok, felajánlotta, hogy a laptopját amit már nem használ, elvihetem 12000ért, de a laptopnak van persze egy kis sérülése, ma voltam nála h megnézzem, a laptop Hp dv 8000, megnéztem, annyi a hibája ahogy ő is mondta, láttam, a kijelzője, tehát a monitor tartója letört, szabadon mozog, külön a kijelző, egyedül csak a kábel tartja ami a gépből jön, a müanyagot kell rajta cserlni meg a zsanért, tartót, ugyanakkor azt a hibát észleltem, bekapcsolásnál, duplázódva jelentek meg egymás melett meg eltorzúlva a bios töltésnél amit ir. tehát videókártya hibás is, de elmondása szerint, a videókártyát lehet bele tenni, most is van benne egy csak rosz és azért igy jeleniti meg. az alaplapi videókártya meg nem jó.


szét szedtem már amennyire tudtam, 2 memoria foglalat van benne, és 2 memoria, mind kettö 512 mb os, tehát összesen 1 giga. (utánna olvastam neten, 2 gb ig bővithető). akkor, lecsavartam az alsópanelt, 2 darab sata vinyó egymással szembe volt rátolva, nem tudom hány gigás mert nem irta. de az ismerőmös aztmondta 200 giga össz. végül nem tudtam teljesen belenézni a gépbe mert annyira tartotta valami hogy nem lehetett felfesziteni. ja és a billentyüről a jobb irány nyil billentyü hiányzik. ahogy elnéztem ugy a gépet.. eléggé használt állapotban van külsőre, még elöl fém hangfal rács is kicsit megkopott. Viszont a belső, amit bőviteni is lehet elég jónak hangzik.


aztmondtam neki hogy várjunk még vele egy kicsit.


az én véleményem az, ha meg is venném, még viszonylag egész jó árban, legalább max 40et költenék rá, és ha már tényleg jó a végére, eladnám kb 70-80ért.

ez annyit jelent, h a házat magát a müanyagot kb majdnem hogy teljesen egy újjat, egy új billentyüzetet, és a 2x 512 ram helyett 2x 1 giga. a videókáryát meg ha tényleg lehet bőviteni, akkor egy 1 gigás. a vinyókból meg mondjuk 2x 500 gigás.

szerintetek ?


2014. jún. 9. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Megveheted, tanulogepnek megfelel (javitas, alkatreszcsere, stb.).

De 70-80 ezret senki nem fog adni erte, az biztos.

2014. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én nem vállalnám be.. nagyjából annyiért lehetne eladni, amennyit költesz rá, ráadásul hozzárak az ember egy keveset és jóval jobb laposokat talál hardveresen használtan. szerintem max 0-ra lehetne kihozni.


+ nekem eszembe nem jutna olyan laptopot venni, amit valaki agyon szerelt már ki tudja, hogy hogyan

2014. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

pedig a net, oldalak szrintem teli van ilyen laptopokkal :d nemtudni az előtörténetét, de még is olyannak irják le hogy mennyi mindent tud.. max ja.. megmarad tanulógépnek. jó.. mondjuk én se akarnék annyi energiát meg időt belefektetni ezt mondtam is neki.. h ez nem 1-2 óra lenne.


de én látok benne némi fantáziát, még ha hagynám is benne a vinyót, mert 200 giga is alapból már egészjó, tárolásra. ha arra nem is kéne költeni..


tudom... ez igy nem helyén való, meg akkor már az ember vesz egy új gépet. de szinte a kocsiknál is ez van kb. h valaki vesz olcsón, feltuningolja és húz rajta egy kis hasznot. sokszor nem azt nézik, hanem azt hogy mit tud..

2014. jún. 9. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:
nem tudom én leírtam amit gondolok :D nem tudom hol látsz meg mit de én azt látom, hogy 50.000-ért kapok olyan laptopot, ami sokkal jobb hardveresen a tiédnél.
2014. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ez ráfizetés lesz... otthonra jó egyébként, raksz bele 2x500GB hdd-t mondjuk és nem költesz rá semmit, csak ráraksz egy linuxot akkor tökéletes lesz fileszervernek :) úgy megéri... laptop viszonylag keveset fogyaszt.
2014. jún. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tengor ***** válasza:

Nem tudom a tulaj mi alapján állítja, hogy cserélhető a VGA. Én erre nem találtam se képet, se utalást, ellenben az alaplapon igen csak integráltnak tűnik a VGA.

Ennek a cseréje, ha találsz hozzá szakit és alapanyagot, talán a 40 rugó fedezi és akkor mást még nem vettél hozzá.


A RAM olyan 10 rugó körül lenne bele, ha kipurcan a gép akkor nem nagyon tudod mibe használni.

Winyót újonnan nem kapni már bele.


Véleményem szerint bővíteni nem éri meg. Tanuló gépnek / alkatrésznek kicsit drága.

2014. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hmm értem! köszönöm a válaszokat.

azt megmondtam én is neki mint lehetőséget h ha nekem nem kell, akkor max eladja belőle ami jó még, vinyókat ramot, kap érte valamennyit, ennyit ér ez a gép, mostmár én is úgy gondolom, 2x esen ráfizetnék, az meg nem érné meg, időm sincs rá h utánna járjak.

2014. jún. 10. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!