Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozni meg lehet tanulni...

Programozni meg lehet tanulni internetről? Ajánlanátok jó oldalakat? Belevágjak? Mennyi idő alatt sajátítható el?

Figyelt kérdés
Olyan progik érdekelnének, amivel el is lehet helyezkedni éa lehetőleg nem túl nehéz. Szóval ne rögtön a legnehezebbet, ami a legtöbb időbe kerül! JAVA, SQL, C+, PHP ??? Mik vannak még? Mit ajánlotok?
2010. jan. 26. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem nem hiszem hogy internetről meg lehet tanulni. Meg lehet vele próbálkozni de szerintem az első pár nap után ráunsz.
2010. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

meg lehet rengeteg tutorial van..

[link]

vagy ha videót akarsz

http://www.youtube.com/user/LearnToProgramDotTV

2010. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni, ha elszánt vagy, de bármit is kezdesz el, szerintem legalább 1 év, mire használható szintet érsz el, talán 2 is. Ha nem így menne, minden munkanélküli rohanna tanulni programozni... én is tanulgatok, de lassan haladok (most épp java-t).
2010. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A neten minden programozási nyelvel kapcsolatban találsz rengeteg példakódot, feladatot, tutorialt, de igazából egyik sem ér semmit ha nincsenek meg a megfelelő elméleti alapok.

Ha veszel egy (jó) könyvet a kiszemelt nyelvel kapcsolatban, ezerszer többet érsz mintha megpróbálod a netről összevadászni a dolgokat. Ha nincs felépítve rendesen a tananyag, csak belekapsz ide-oda, hamar meg fogod unni, mert semmit nem fogsz megérteni belőle. 2-4 ezret forintot megér egy könyv.

Ha még semmilyen programozási nyelvet sem ismersz, szerintem a legjobb kezdés a Pascal. Nem túl modern nyelv, nem lehet vele csilli-villi cuccokat csinálni, de arra hogy megtanuld mi az hogy elágazás, mi az hogy ciklus, stb tökéletes. Annak idején, 14 éves koromban én is ezzel kezdtem, aztán az egyetemen C-vel illetve jelenleg leginkább C#-al foglalkozom aktívan. Ahhoz hogy olyan dolgot tudj produkálni amiért valaki hajlandó fizetni mindenképp be kell járni egy elég hosszú utat, ami nagyon nehéz tud lenni és csak akkor fog sikerülni ha van hozzá adottságod és van benned elég kitartás. Én személy szerint az első forintomat amit programozással szereztem 20 évesen kaptam meg, azóta (alig egy éve) aktívan a szakmában dolgozom (az egyetem mellett).

Remélem tudtam valamiben segíteni.

2010. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A válaszok alapján milyen könyveket javasolnátok? És melyik lenne az a nyelv, amit megérné megtanulni (egyszerűbb és van rá kereslet a piacon)? Köszi!
2010. jan. 26. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Ritka, hogy elég legyen egy nyelvet ("dolgot") ismerni, többnyire írnak egy szép kis listát az elvárásokról.

Egyszerűbb volna, ha tudnád, hogy milyen vonal érdekel a legjobban. A Pascal jó ugyan elsőre, de én mégsem javaslom, mert a szintaktikája eléggé eltér a mostanában divatos nyelvek többségétől. Az is igaz, hogy talán elmélettel kéne kezdeni, erről is vannak jó könyvek.

Ne számíts arra, hogy ebből fogsz megélni, az még nagyon messze van, ha egyáltalán. Amúgy programozni hobbiból is jó.

2010. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát annyira, hogy ez legyen a munkád, és alkalmazzanak, nem tudsz netről megtanulni programozni, vagy csak nagyon sok idő alatt
2010. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!