Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » értek hozzá valamilyen szinten...

Zakhaev kérdése:

értek hozzá valamilyen szinten, de ez meghaladta a tudásomat. Csak 2 játékban fagyás--->restart. Hardverhiba?

Figyelt kérdés

i7 930, msi tf3 gtx 570, fsp 500w blue2. giga x58 lap, 3x 2 giga mushkin cl6-7-6 ram, 3 vinyó.

semmi baj nem volt, a legutolsó hardver a kártya volt, a gép volt húzva. egyszer egy ujratelepítés után (szakértő csinálta) valamiért codozás közben megállt a kép(én annó codoztam meg bf3-aztam, de ilyesmi sosem történt, ezzel a hardverrel), hangszorók zúgnak folyamatosan, semmi sem történik, ujra kellett indítanom. de ez mindig előfordult, teljesen random, volt hogy 5 perc, volt hogy mentem 30 percet és utánna. de így abbahagytam a játékot, mert biztos mondom, régi a win.

most kb 3 hónapos a win, feltettem a cod2-t és megint elkezdtem játszani (fél éve nem játszottam) és fél óra játék után megint ugyanaz történt, jó mondom vége a codnak, biztos baja van a kártyával vagy valami, hisz előtte semi baj nem volt. most hogy ingyenes a bf3, mondom jó enne elkezdeni (megint) úgyhogy csináltam egy új accot( régi is megvan de volt hackelve, kb 20 ora volt rajta amit nem én jétszottam, ezért ujat kezdtem). csakhogy ezzel is beadta a hibát 20 perc után, ma (06.02) 3 óra játék alatt kb 6x kellet újraindítanom a gépet. ( codnál egyszer kékhalálig eljutott, máskor csak mintha egy fényképet néznék a játékról és zúg a hangszoró folyamatos frekvencián).

húzva volt a gép, alap 2.8 ról 3.6ra(prime 95-tel ram és proci is tesztelve 1 órát, nem adott ki hibát), utána vissza lett véve 2.8ra, majd még visszább, egészen 1.6-ig, 1.2 -t is ki akartam probálni, de ott nem bootolt.. minden órajelen megáll... és nem is arra tippelek, a kártya órajelét is visszavettem, a ramot visszatettem cl8 @1066ra ottis megáll, betettem egy 4 gigás ramot(geil) cl9en ezzel is megáll, igy procit, ramot kilőttem, ez szerintem nem lehet (feszeket is beállítottam, és auto-n is végigpróbáltam). egyszerűen nem tudok rájönni hogy mi lehet, a tápra sem tippelnék, mert ismerősöm szerint kiadtam volna a prime95 és a vga stress test ugyanugy a hibát ha a táp lenne... ráadás, hogy ezeket mind low grafon játszom(hiba után visszavettem fullról), de ezek mellet arma3 high-on viszi, 3 óra alatt nem áll meg, rfactor, shift2, fifa, és még sok játék mind megy, nem produkálja a hibát.

bocsánat a textwall-ért, várom a segítőkész válaszokat, ha még bármi információ szükséges (tudom hogy nem írtam ki mindent, vagy valamit kihagytam, mert már fáradt vagyok) akkor azt is megírom.



2014. jún. 2. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Leginkább túlmelegedés szokott ilyet produkálni. Takarítani és pasztázni kéne a procit is, meg a videokártyát is. Talán a tápkábeleket se ártana megnézni, nincsenek-e túlzottan oxidálódva.
2014. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, a táp elég régi, de ez a játék low grafon nem húzza meg a tápot annyira, főleg cod2 nem, annál a táp mégcsak fel sem melegszik, proci fix 50c-on megy, semmi nem melegedik fel, ez a baj, hogy nem látom hogy hol a hiba, mással játszhatok full grafon 10 órát is, nem áll meg, arma3-nak azért ottvan.. nekem nagy a fantáziám, de nem tudok mit kitalálni, proci ujra volt pasztázva ujratelepítéskor, noctua cooler van rajta. (köszi a választ)
2014. jún. 2. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!