Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop-ot ha Ubuntu alatt...

Laptop-ot ha Ubuntu alatt használom és ezután újraindítom a gépet, átlépek Windows-ba, a hangkártya csak fülhallgató nélkül képes szólni, miért lehet ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fülhallgatóval használom mindig a számítógépet, mert nem hallok jól.


Ha ubuntu-t használok (12.04) és azt szeretném ha Windows alatt is szólna a hangkártya fülhallgatón, akkor ki kell kapcsolnom teljesen a gépet hogy Windows alatt is szóljon a hangkártya fülhallgatón, mert ha csak újraindítom, akkor nem szól...

A Linux valamit átállít a hangkártyán, gondolom...

Windows alatt hangszórón szól (ha kihúzom a fülhallgatóból a jack dugót), de Linux használat után fülhallgatónak Windows alatt sosincs hangja, ez a jelenség csak Linux használata után fordul elő.

Mit lehetne tenni?


Szerintem az eszközök közül a második a tényleges hangkártya, amiről szó van.

Hangkártya ATI Radeon HDMI @ ATI Cedar/Park/Robson - High Definition Audio Controller

Hangkártya Realtek ALC269 @ ATI SB800 - High Definition Audio Controller


Asus K52De a laptop.



2014. máj. 28. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is tapasztaltam hasonlót és inkább kapcsold ki, majd kb. 10 sec után kapcsold be.
2014. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
A gyártó driverét felraktátok?
2014. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szégyenlem, de linux alatt nem tudom az ilyesmit hogy kell csinálni, hálás lennék, ha útbaigazítanál...

A kernelből gyomláljam ki a modult ami a hangkártyánál betöltődik és gondolom valamit telepítsek kézzel, de hogyan?

2014. máj. 28. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Win-re fel. Ha várok picit, akkor jó minden. Bár én nem gondolkodtam ennek a miértjén, mert kb. 2 havonta indítom el a wint, úgyhogy sok időt nem vesz el az életemből.
2014. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én gyakran váltok a két OS közt és kissé tartok tőle hogy a ki-bekapcsolgatás a gépnek nem tesz jót (élettartamát jelentősen rövidíti).
2014. máj. 28. 21:52
 6/8 Tengor ***** válasza:

Winre tegyél drivert!

Miért váltasz olyan gyakran? Nem lenne érdemesebb virtuálisan futtatni valamelyiket?

A ki-be kapcsolás egy dolog, de mennyi idő a váltás? 1-2 perc mire a win ki-bekapcsol, 1-1 perc linuxnak a kikapcsolás. Ha óránként váltasz, akkor egy nap egy egész órát tölthetsz azzal, hogy ki-bekapcsolásra vársz...

2014. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Úgy nézem, van egy integrált meg egy hagyományos is. Nézd meg, winben melyik a default, és nézd meg, a PulseAudio Linux alatt lekapcsolja-e. Ha igen, akkor vagy ne engedd neki, vagy win alatt is a másik legyen alapértelmezett.
2014. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam az egérrel csinál hasonló dolgot, pl, ha videokártya driverével ba*zakszom, utána előfordul hogy lefagy az egér, de minden más működik. Ha újraindítás után a win-re bootolok, szintén fagyva marad, amíg, le nem állítom és ki nem kapcsolom neki az áramot, fél percre.

Bár én debian alatt tapasztaltam ezt, na meg máshol is olvastam már. Mondjuk nálam normál használat alatt nem jelentkezik csak ekkor.

2014. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!